Firmy Jutra – rozwijaj swoją firmę z programem Firmy Jutra Google i PFR

W kategoriach: Wskazówki i porady,

Jako, że ubiegły rok zmusił wielu przedsiębiorców do funkcjonowania w zupełnie nowej, trudnej rzeczywistości, wielu z nich nadal walczy o przetrwanie przenosząc swoje działania do sieci. Natomiast wraz z pojawieniem się nowych obostrzeń zarówno liczba klientów, jak i firm oferujących swoje produkty czy usługi w Internecie rekordowo wzrosła. Dlatego też z inicjatywą pomocy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców wyszła firma Google wraz z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Operatorem Chmury Krajowej. Stworzono program szkoleniowo-rozwojowy Firmy Jutra. Na czym dokładnie polega idea programu, do kogo jest skierowany i jakie są główne zalety programu Firmy Jutra?

Firmy Jutra – dla kogo dedykowany jest program?

Stworzony przez Google, Polski Fundusz Rozwoju i Operatora Chmury Krajowej program Firmy Jutra skierowany jest to:

 • mikro, 
 • małych, 
 • średnich przedsiębiorców. 

Firmy Jutra Google i PFR to projekt dedykowany dla właścicieli firm pragnących rozwijać swoje działania w Internecie. Program został przygotowany tak, aby zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak i Ci posiadający już pewne doświadczenie mogli poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności. Bezpłatnie zdobyta wiedza pomoże przede wszystkim zwiększyć zakres prowadzonej działalności w Internecie, pozwoli stawiać czoła wyzwaniom w nowej rzeczywistości, a co równie ważne – wprowadzane działania stopniowo będą zwiększać sprzedaż usług i produktów w Internecie. 

Oferta programu Firmy Jutra Google i PFR

W ramach programu Firmy Jutra każdy (mikro, mały, średni) przedsiębiorca całkowicie bezpłatnie otrzyma pomoc w zakresie:

 • indywidualnych konsultacji z doradcą programu dla firmy, 
 • dedykowany dostęp do kursu video z zakresu marketingu internetowego, 
 • dostęp do ćwiczeń mających na celu utrwalenie przyswojonej wiedzy, 
 • zaproszenie na cotygodniowe konsultacje z doradcą, 
 • 3-miesięczny okres wsparcia w zakresie wprowadzania zmian. 

Dodatkowo program obejmuje także takie materiały jak:

 • Kurs Lean Canvas i e-booki biznesowe wspierające szybką adaptację modeli biznesowych firm od Polskiego Funduszu Rozwoju
 • kurs wprowadzający do rozwiązań chmurowych dla małych i średnich firm od Operatora Chmury Krajowej, aby zaproponować rozwiązania chmurowe, które mogą pomóc zwiększyć ich innowacyjność i obniżyć koszty działalności. 

Łącznie jest to 26 tys. indywidualnych i całkowicie bezpłatnych konsultacji dla firm prowadzonych przez 16 doradców. Firmy Jutra program Google to ponad 70 godzin praktycznych kursów online, dzięki którym przyswoisz masę merytorycznych wskazówek. Wiedza ta pozwoli Ci zdobyć lub zwiększyć widoczność w Internecie, poszerzy horyzonty i ułatwi dostosowanie modelu do obecnych warunków panujących w gospodarce. Dodatkowo w celu zwiększenia efektywności firmy doskonale sprawdzą się rozwiązania chmurowe, które również zostały obszernie omówione w programie Firmy Jutra Google i PFR

Własna firma szansą na lepsze jutro 

Już w ubiegłych latach działania marketingowe były jednym z priorytetów, o jakie powinna była zadbać każda firma, która chciała rozwijać się i zwiększać swoją sprzedaż. Natomiast rok 2020 pokazał przedsiębiorcom, że Internet daje możliwość rozwoju firmy nawet w naprawdę kryzysowych sytuacjach. Wystarczy zastosować odpowiednie kroki i prawidłowo wykorzystać dostępne materiały czy wiedzę, by już po chwili zauważyć pierwsze efekty. 

Firmy Jutra, program Google i PFR ma na celu przybliżyć przedsiębiorcom możliwości Internetu, w tym:

 • jak zwiększyć widoczność i dotrzeć do większej liczby klientów, 
 • jak promować swoją firmę i kreować jej wizerunek wśród odbiorców,
 • w jaki sposób wykorzystywać dostępne narzędzia czy zmieniać model biznesowy dopasowując go do zmiennej rzeczywistości i wiele innych. 

Jeśli prowadzisz swoją firmę, sprzedajesz produkty przez Internet lub chciałbyś zacząć to robić czy jeśli pragniesz rozwijać swoją firmę skorzystaj z programu Firmy Jutra. To nic nie kosztuje, a pozwoli Ci rozwinąć firmę w Internecie. Liczba osób jest ograniczona – w programie może wziąć udział 15 tysięcy osób. Zmaksymalizuj możliwości, jakie oferuje Internet – zapisz się do programu Firmy Jutra. Jest całkowicie bezpłatny i bez zobowiązań!

Zobacz inne artykuły