Google Internetowe Rewolucje – kurs online i doradztwo Google – warto?

Google Internetowe Rewolucje – kurs online i doradztwo Google – warto?

W dobie cyfryzacji i rosnącej roli internetu w codziennym życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym, umiejętność efektywnego wykorzystania jego potencjału staje się niezbędna. W odpowiedzi na te potrzeby, gigant technologiczny Google, stworzył program szkoleniowy „Internetowe Rewolucje”. To innowacyjny kurs online, który ma na celu edukację w zakresie marketingu internetowego. Czy warto zainwestować swój czas i energię w tę formę nauki? Czy jest to odpowiedni kierunek dla każdego, kto chce rozwijać swoją firmę lub karierę w świecie cyfrowym? W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu programowi, jego zaletom i potencjalnym korzyściom dla uczestników.

W kategoriach: Kursy i szkolenia,

Na Internetowe Rewolucje natknęłam się jeszcze pracując w całkiem innej branży. Zastrzygłam uszami i zaciekawiło mnie cóż to takiego.  Nie powiem, wizja zmiany pracy coraz głośniej rozbijała się po mojej głowie, a to sprawiło, że oczy zajaśniały mi tym bardziej. Kurs od Google – to brzmi dumnie. Do tego darmowy – cebula się cieszy  Zarejestrowałam się,  wciągnęłam i okazało się jeszcze, że jest to świetnie zrobione.  Jakoś tak przyjęłam, że wiedza o tym, że coś takiego jest , jest raczej powszechna a tymczasem okazało się, że nie.  Czym są więc Internetowe rewolucje? Dla kogo i po co?

Google Internetowe Rewolucje – szkolenie z marketingu online

Marketing, gdy trafił na żyzny grunt internetowy rozrósł się jak szalony. Co chwila się pnie, zmienia, rozwija nowe funkcjonalności i kanały.  Żeby nie dać się przyćmić konkurencji pasuje w tym internecie nie tylko być, ale i działać. Aby działać skutecznie dobrze jest rozumieć pewne mechanizmy. Krótka na chwila na rejestrację i witaj w Internetowych rewolucjach. Otworzy się przed Tobą lista kursów – wybierz co w tym momencie kręci Cię najbardziej.

Jeżeli chodzi o najbardziej obszerny, jak i rozpoznawalny kurs czyli Podstawy marketingu internetowego, istnieje możliwość uzyskania certyfikatu.

Jak widać na powyższym screenie, w tych kursach coś dla siebie znajdzie nie tylko ten, kto zamierza swoją karierę związać z marketingiem online , ale także ten kto zamierza rozwinąć swoją firmę i usprawnić działania marketingowe prowadzone w sieci.  Jak ułatwić klientowi zakupy internetowe? A jak nawiązać kontakt z użytkownikami korzystającymi z urządzeń mobilnych, których wszak jest coraz więcej? Ludzkość z desktopa przesiadła się na smartfony.

Czymś co mnie bardzo odpowiada jest klarowność. Widzę, z ilu modułów składa się dany kurs i ile mniej więcej zajmie on czasu.  Na tym etapie, ktoś zainteresowany kursem z podstaw marketingu internetowego może zblednąć, gdy zobaczy godzin…40. Spokojnie, dacie radę. Dlaczego?

Internetowe rewolucje – kurs podstawy marketingu internetowego

Co jak co, kreatywni specjaliści z Google doskonale zdają sobie sprawę jak działa ludzka koncentracja, a wydaje mi się, że i zapał. Dlatego materiały edukacyjne zostały podzielone na krótkie lekcje. Składają się one z dobrze przygotowanego kilkuminutowego materiału filmowego, + opcjonalny test na zweryfikowanie swojej wiedzy po obejrzeniu każdego takiego filmiku.  Na zakończenie tematu jest już test obowiązkowy, dotyczący kwestii z filmiku. „Zaliczenie go jest warunkiem przejścia do kolejnej lekcji.  Powinęła się noga? Trzeba wrócić do lekcji i przerobić ją jeszcze raz. Dla amatorów „przeklikania się” nie jest to kusząca opcja, ale w tym szaleństwie jest metoda. Dzięki temu człowiek naprawdę się uczy i coś wyniesie z tego wartościowego kursu.

To, że kurs został tak sprytnie podzielony na małe kawałeczki sprawia, że mimo obszernego materiału,  wspierając się odrobiną samozaparcia ukończysz go bez problemu, nawet gdy zaliczasz się do frakcji wiecznie narzekającej na brak czasu. Zamiast scrollować FB czy insta po przebudzeniu, odpal Internetowe Rewolucje i poświęć 5-10 minut na przejście kolejnego etapu. Małymi kroczkami do celu, a i wiedza zdąży się ugruntować!

Spotkanie z doradcą Internetowych Rewolucji

Wiedziałeś, że możesz skorzystać z konsultacji z Doradcami Internetowych Rewolucji? To już wiesz.  Umów się na spotkanie. Doradca pomoże Ci przeanalizować dotychczasowe działania w internecie, a także we współpracy z nim ustalisz swój indywidualny plan działania: strategię która wyjdzie Twojej firmie na dobre w internecie.  Uwaga, ze wsparcia możesz skorzystać bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy też zaawansowany.  Na spotkaniu omówicie plan działań w sieci, później przez 3 miesiące możesz kontaktować się z doradcą w razie jakichkolwiek wątpliwości! Wsparcie doradcy internetowych rewolucji jest bezpłatne! Więc dlaczego nie umówić się na spotkanie z człowiekiem który wie co zrobić, aby Twoja firma lepiej radziła sobie w internecie i chętnie tę wiedzę przekaże? Wypełnij formularz i zgłoś się już dzisiaj.

Internetowe Rewolucje – dla kogo?

Czy Internetowe Rewolucje są dla Ciebie? Tak, jeżeli:

  • posiadasz firmę i zależy Ci na jej powodzeniu – chcesz osiągnąć jak najlepsze wyniki dzięki możliwościom internetu
  • pracujesz lub zamierzasz pracować w branżach związanych z marketingiem online (sklepy internetowe etc)
  • zaczynasz pracę w ecommerce – to Twój pakiet startowy
  • chcesz podnieść swoje kompetencje
  • łakniesz wiedzy najlepszego sortu i apetycznie podanej!