Alina Osowska i Marlena Momot z Autokreacji – Kolbuszowa 2.0 edycja #5


Największe wyzwanie prelegentów?

Marlena: Co jest jedną z najbardziej stresujących rzeczy w naszym życiu? Wystąpienia publiczne.

Alina: Przez 15 lat edukacji niestety nie uczymy się w ogóle tego, w jaki sposób prezentować się przed innymi i niestety – dlatego napawa nas to wielkim stresem.

Które wystąpienie podobało Wam się najbardziej?

Marlena: Myślę, że najbardziej przykuwające wystąpienie było Marka Jankowskiego, dlatego że widać, że Marek Jankowski wspaniale wykorzystuje różne techniki wystąpień publicznych. Włożył tam storytelling, bardzo mocno zaciekawia publiczność, zadaje pytania, mocno utrzymuje kontakt z publicznością. Widać, że ta prezentacja jest maksymalnie przemyślana i rozpracowana.

Alina: Wielkie też podziękowania za prelekcję Anny Ledwoń – Blachy, bo naprawdę była nasycona dużą ilością merytoryki.

Na co powinni zwracać uwagę prelegenci podczas swoich wystąpień?

Alina: Specjaliści występujący na konferencjach takich technologicznych, technicznych myślę, że powinni ogromną uwagę zwracać na umiejętności miękkie – czyli to co jednak z techniczną branżą nam się niestety nie kojarzy.

Marlena: Pamiętajmy też, że mówimy do człowieka, więc zawsze podstawowe pytanie – do kogo ja mówię i czego on potrzebuje. Jeśli będę mieć z tyłu głowy to, jakie są potrzeby moich słuchaczy, wtedy maksymalnie potrafię dostosować kontent do nich.  Czyli zwracamy uwagę na kontent, ale też zwracamy uwagę na nasz warsztat sceniczny, bo sam tekst jeszcze nie potrafi tak bardzo zaangażować publiczności. Potrzebujemy przykuć ich uwagę słowem, gestem i ruchem scenicznym.

Alina: I sposobem.

Komu poleciłybyście takie wydarzenie ?

Marlena: Tego typu wydarzenia na pewno są skierowane do osób, które zajmują się SEO na co dzień, ale też osób, które działają w marketingu, w HR, osób, które pracują w korporacjach, m.in. albo dla klientów. Po to, żeby wejść jeszcze maksymalnie w tę branżę, żeby poznawać ludzi z branży, ale też żeby się edukować, cały czas podnosić swoje umiejętności.

Alina: Myślę, że bardzo chętnie zaprosiłabym też wszystkich przedsiębiorców. My, jako przedsiębiorczynie tutaj bardzo dużo wyniosłyśmy do swojego biznesu – po prostu.