Piotr Kantorowski – Co to jest Agile? – Kolbuszowa 2.0 #5 (11 października 2019)


Co to jest Agile?

Agile to jest sposób pracy nad projektami, wewnętrzny albo zewnętrzny, który pozwala na wprowadzenie elastycznych procedur, mających na celu wprowadzenia zmian do projektu, stosownie do tego, jak się otaczający nasz świat zmienia. W tym momencie, szczególnie jeżeli działamy w internecie, to może być tak, że np. zaczynamy pracę nad aplikacją dzisiaj, a po trzech miesiącach całe otoczenie biznesowe wywraca się do góry nogami, bo wchodzi nowa platforma i tam przenoszą się ludzie.

Agile pozwala nam na delikatne wprowadzenie zmian w pierwotnym projekcie, nieinwazyjne dla zamawiającego ani dla wykonawcy i pchnięcie całego wdrażanego rozwiązania w kierunku tych nowych oczekiwań rynku.

Dlaczego po raz kolejny pojawiłeś się na wydarzeniu?

Po co kolejny raz? Bo tu jest bardzo fajnie, tak bym to ujął, by nie użyć innego, mocniejszego słowa, które jednak lepiej pasuje do atmosfery tej imprezy. Super ludzie, super wystąpienia, super prelekcje, super after party.

Może to jest ostatnia edycja Kolbuszowej 2.0, ale tak jak Ojciec Dyrektor – Paweł Kosmala zapowiada, przenosimy się gdzieś bliżej Rzeszowa, będę miał bliżej.

Mam nadzieję, że mimo zmiany brandu, pod którym jest ta konferencja klimat zostanie utrzymany. Przede wszystkim właśnie ten klimat, Ci ludzie, ten luz, ta fajna atmosfera to jest to, dlaczego na pięć edycji byłem na czterech. Nie byłem na pierwszej, ale przynajmniej ostatnią miałem przyjemność otwierać.