LinkedIn Local Rzeszów vol 4 – relacja z wydarzenia

Kuźnia e-biznesu na LinkedIn Local Rzeszów vol 4

Jak ostatnio rozpędziliśmy się z wyjazdami na konferencje i meetupy tak nie możemy wyhamować 🙂 Wczoraj, 27 czerwca po raz kolejny ekipa z kuźni e-biznesu odwiedziła Rzeszów. Tym razem zawitaliśmy w klimatycznej knajpce Hola Lola na 4 edycji wydarzenia LinkedIn Local, wszak pozycjonowanie stron to nie wszystko. O budowaniu marki i networkingu też warto wiedzieć więcej. O czym można było posłuchać?hola lola w rzeszowie

Adrian Gamoń – LinkedIn i relacje

Pierwszym prelegentem był Adrian Gamoń, znany nam już z wystąpienia na ThinkDigital Masterclass. Przedstawił on możliwości jakie posiada LinkedIn i wskazał w jaki sposób wycisnąć z nich jak najwięcej.  Jak zaprezentował Adrian LinkedIn ma ogromny potencjał jeżeli chodzi o budowanie marki, oraz networking, ale nie tylko. To także wspaniała baza wiedzy o konkurencji, o możliwych ścieżkach kariery czy podana na tacy persona marketingowa. Prelegent podkreślał, że dobrze wypełniony profil będzie dla nas pracował sam. Sztuka polega na tym aby dać się znaleźć i również znajdować odpowiednich ludzi.

adrian gamon kuznia ebiznesu kolbuszowa

Dorota Mastalska – networking a sprzedaż

Kolejną prelegentką była Dorota Mastalska, która opowiedziała o jej zdaniem najskuteczniejszej metodzie sprzedaży czyli networkingu. Opowiedziała o tym, że już sam strój jest objawem szacunku do odbiorcy. Jak się okazuje bardzo ważny jest też rodzaj papieru, z jakiego jest wykonana wasza wizytówka. Jeżeli kuszą Was czarne wizytówki bo są eleganckie, lub laminowane bo są trwałe – zrezygnujcie z tego pomysłu. Warto, aby osoba której dajesz wizytówkę na odwrocie w razie potrzeby mogła coś zapisać. Następnie prelegentka zaproponowała krótkie ćwiczenie, czyli prezentację 60 sekundową w sekund 15. Pozwoliło to dowiedzieć się kto czym się zajmuje i było podstawą do networkingu w czasie przerwy.

linkedin local rzeszow

Joanna Drabik – o stylu i pierwszym wrażeniu

Ostatnią prelegentką była Joanna Drabik, stylistka. Opowiedziała ona o mocy pierwszego wrażenia. Czy wiedzieliście, że na zrobienie wrażenia, macie nie zaledwie 3 sekundy ,a nie 30?  Liczy się Wasza postawa, uśmiech, gestykulacja oraz ubiór. Joanna podpowiedziała  jaki ubiór sprawdza się na rozmowach kwalifikacyjnych, oraz na co warto zwrócić uwagę dobierając strój na ważne spotkania biznesowe. Nam osobiście ten temat prelekcji niezbyt pasował do tego wydarzenia, ale faktem jest, że „jak Cię widzą tak Cię piszą”. Wiele osób słuchało z zainteresowaniem.

Spotkania w kawiarniach czy knajpach charakteryzują się luźnym klimatem który sprzyja networkingowi właśnie. Zawsze tez fajnie się czegoś dowiedzieć i np. poddać profil na LinkedIn poprawkom kosmetycznym. Bardzo fajne wydarzenie – czekamy na kolejne!