SEO audyt i optymalizacja strony – szkolenie z Łukaszem Suchym

Co tam słychać w SEO? I z jakich narzędzi można korzystać aby optymalizacja stron internetowych przebiegała sprawnie i efektywnie? O tym na wartościowym szkoleniu które odbyło się w środę 12 grudnia opowiadał Łukasz Suchy. Łukasz jest specjalistą do spraw pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Szkolenie SEO to rodzaj wydarzenia na które uczęszczamy z dziką ochotą. Zapraszamy więc na krótką recenzję ze szkolenia.

Co to jest SEO i jak działa algorytm Google

Szkolenie SEO zaczęło się od zarysowania czym dokładnie jest SEO i od przedstawienia jak działa algorytm Google. Prowadzący skorzystał tutaj z obrazowego przykładu porównując działanie botów do pająków wędrujących po stronach i indeksujących je w czasie tej wędrówki. W czasie tej wędrówki “pająk” lubi natrafić na hiperłącze co sprawi, że odwiedzi również dany link. To właśnie dlatego linkowanie jest tak cennym czynnikiem rankingowym.

Jak wybrać dobrą domenę

Łukasz podpowiedział na co zwrócić uwagę kupując domenę, szczególnie taką która ma historię. Otóż domena “używana” ma historię, która może być cenna jeżeli chodzi o sprawy związane z SEO. Również jej przeszłość może przekreślać ją jako wartościową domenę. Może się okazać, że kupiliśmy domenę z banem, lub filtrem, lub taką z której i do której prowadzą wątpliwe linki. Takich domen trzeba się wystrzegać. Jak prześwietlić domenę? Wykonać na niej swoisty rentgen połączony z czarodziejską kulą która pozwoli wejrzeć w przeszłość? Uczestnicy szkolenia poznali kilka narzędzi które pozwolą to zrobić. Między innymi była tutaj mowa o takich narzędziach jak Ahrefs oraz Majestic . Łukasz Suchy zaprezentował ich możliwości na przykładzie jednej z podsuniętych przez użytkowników stron.

Jak linkować i dobierać słowa kluczowe

Pozyskiwanie linków do naszej witryny to jedna z kluczowych spraw jeżeli chodzi o walkę o lepszą pozycję w wynikach wyszukiwarek. Najbezpieczniejszą formą pozyskiwania linków jest linkowanie z artykułów.  Prowadzący przedstawił co to jest linkowanie naturalne, jakie linki są najbardziej wartościowe. Dobór słów kluczowych ma znaczenie… kluczowe. Jak dobierać słowa kluczowe i jak w korelacji z nimi tworzyć kategorie oraz podkategorie w sklepach? Łukasz pokazał uczestnikom jakim sposobem posługuje się on. Przydatne do tego może być Google Ads, Semstorm, Senuto czy nawet warto sprawdzić co podpowiada Google gdy zaczynacie wpisywać daną frazę.

Szkolenie miało charakter szkolenia dla początkujących, ale moim zdaniem skorzystali i ci, którzy już mieli do czynienia z SEO.  W moim przypadku wiedza którą już gdzieś tam nabyłam w potyczkach SEO została uporządkowana, a także podsunięto wiele przydatnych narzędzi z których dotychczas nie korzystałam, a już wiem, że warto zacząć. Czuję, że SEO w moim wykonaniu dostanie skrzydeł.