XVI Targi eHandlu w Krakowie – byliśmy tam!

Wyjazd większą ekipą 🙂

Kto nas trochę zna ten wie, że długo na miejscu nie siedzimy. Jakaś fajna konferencja? Wciągające warsztaty? Targi ehandlu?  Pakujemy się, bierzemy ekipę z zaprzyjaźnionych sklepów ePrezenty   oraz Nagrody.pl i jedziemy! W środę 17 kwietnia zaniosło nas do Krakowa na XVI Targi eHandlu.

Targi ehandlu w Krakowie

Te targi to istne eldorado dla osób działających w świecie e-commerce! Wystawców chętnych do opowiedzenia o swoim produkcie czy usługach była cała masa.  Co więcej, przekrój ich specjalności był, można powiedzieć komplementarny jeżeli chodzi o świat sprzedaży online. Wystawiali się dostawcy oprogramowania, platformy dla e-sklepów ( w tym Wdrożenie sklepu internetowego Shoper), firmy zajmujące się płatnościami, agencje marketingowe, firmy obsługujące wysyłki…  Wszystko czego potrzebuje Twój sklep internetowy i jeszcze więcej 😉

targi e handlu w krakowie

Targi eHandlu – prelekcje

Dużą zaletą krakowskich targów ehandlu jest możliwość wysłuchania prelekcji. Jak widać na tablicy z rozpiską, było w czym wybierać. Jednocześnie odbywało się kilka wystąpień, trzeba było przemieszczać się między scenami. Tematyka była naprawdę różnorodna, każdy kto działa w e-commerce znalazł tam coś dla siebie.   Osobiście, źle mi się słuchało wystąpień które nie były na wyizolowanej sali (jak scena A), tylko umieszczone bezpośrednio na hali. Pogłos, szum, trącający człowieka inni odwiedzający targów , brak możliwości robienia notatek – cóż, ciężko mi się wtedy skupić. Zdaję sobie sprawę, że pewne warunki lokalowe są nie do przeskoczenia.  Miałam wcześniej wybrane prelekcje których chcę wysłuchać, ale w trakcie targów plany zmieniłam i raczej trzymałam się sali A.

targi e handlu rozpiska

Warto podkreślić, że prelekcje były bardzo fajnie przygotowane – zarówno merytorycznie, jak i technicznie. Slajdy były wyraziście widoczne,  prelegent był świetnie słyszalny.

Dla kogo targi ehandlu?

Kto najwięcej skorzysta z takich targów? Stawiam na właścicieli i osoby zarządzające sklepami internetowymi. Ponadto firmy które wspierają sklepy internetowe.  Takie targi to niesamowita możliwość zaczerpnięcia nowych pomysłów i inspiracji. Osobiście zaskoczyły mnie pewne sprytne pudełka, omawiane na prelekcji o opakowaniach w ehandlu. Zabezpieczające towar, przy minimalnym użyciu wypełnienia ( aż mi się przypomniało, jak kiedyś dostałam tak zabezpieczoną przesyłkę, że gazety stanowiące wypełnienie wynosiłam w 3 reklamówkach… ;)) Co więcej, była tam też mowa o sprytnej maszynie która dostosowuje rozmiar pudełka do produktu i nawet pakuje sama – genialne rozwiązanie dla firm o wysokim obciążeniu wysyłkowym!

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy online. Rozwiązania proponowane przez wystawców idą pod rękę z rozwojem tej odnogi handlu. Optymalizacja, automatyzacja, komunikacja – to wszystko pozwoli Twojej firmie rozwinąć skrzydła i nie dać się rozdeptać konkurencji.  Ponadto,  może sprawić że zwiększysz sprzedaż bez konieczności dokładania sobie dodatkowej pracy( jeszcze nie znam nikogo komu by wyrosła dodatkowa para rąk) .

Bez wątpienia można powiedzieć, że targi te cieszyły się sporym zainteresowaniem. Świetna możliwość chłonięcia nowych pomysłów do zastosowania ich w twoim e-biznesie. Co więcej świetna okazja do nawiązywania cennych kontaktów – networking się kłania.

Jeżeli działasz w e-commerce, warto tam zajrzeć.