Książki o samorozwoju


Przemiana Feniksa

Autor: Brian Tracy

Jeśli czujesz się zagubiony, bez celu i brakuje Ci motywacji do zmian w swoim życiu, Przemiana Feniksa Briana Tracy’ego jest stworzona właśnie dla Ciebie! Autor, jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych twórców publikacji i szkoleń motywacyjnych, pomoże Ci odnaleźć się w świecie, który coraz bardziej skomplikowany i trudni w odbiorze. Książka zawiera zestaw porad opartych na aktualnych badaniach naukowych i teoriach psychologicznych doskonale podpartych doświadczeniami autora. Dowiesz się, jak przewartościować niektóre kwestie, pomyśleć inaczej i wziąć odpowiedzialność za własne życie. To wszystko wzbogaci Twoje doświadczenia i pozwoli wprowadzić pozytywne zmiany, które pomogą Ci wyznaczyć i osiągnąć cele, przez co odczujesz satysfakcję z tego, co robisz.


Pełna MOC możliwości

Autor: Jacek Walkiewicz

Psycholog, mówca, trener i mentor, którym się zachwycił internet dziesięć lat temu ― Jacek Walkiewicz opowiedział słuchaczom TEDxWSB we Wrocławiu, w czym tkwi Pełna MOC naszych możliwości. Jego dwudziestominutowe wystąpienie wzbudza nie lada zainteresowanie do tej pory ― co minutę odtwarzane jest przez dwie osoby. Większość oglądających do niego wraca i słucha wykładu ponownie. I znów. Za każdym razem znajdują w nim dla siebie coś nowego. Dowiadują się, dlaczego warto mieć marzenia i je spełniać. I że potrzebna jest odwaga ― wypadkowa zaufania do siebie, ryzyka, decyzji i zaangażowania. W drugim wydaniu książki autor rozwinął, uwspółcześnił i uzupełnił słynny wykład.

O autorze

Jacek Walkiewicz to absolwent Wydziału Psychologii UW. Jest charyzmatycznym i motywującym mówcą, trenerem oraz mentorem. Ceniony za szeroką wiedzę merytoryczną oraz inspirujący, ciekawy, energetyzujący i pełen humoru styl prowadzenia wykładów i szkoleń. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Po wykładzie z 2012 roku, który odmienił sposób myślenia tak wielu osób, sam Jacek Walkiewicz również odczuł jego skutki.

Pełna MOC możliwości – książka na nowo opisująca, jak wykorzystać potencjał w życiu

Tego, co sam Jacek Walkiewicz nauczył się przez te dziesięć lat, jak życie odmieniło jego sposobu myślenia i wpłynęło na jego rozpoznawalność ― możemy dowiedzieć się z drugiego wydania książki. Zawarte w niej treści i informacje pomogą czytelnikom wykorzystać swój potencjał, a także pomogą odkryć i urzeczywistnić ich marzenia. Wykład uzupełniony dodatkowymi treściami i opiniami autora nabiera zupełnie nowego znaczenia, wciąż zachwycając i motywując. Jeśli chcesz poznać pełną moc swoich możliwości ― ta książka jest skierowana właśnie do Ciebie.


Sztuka wojny Sun Pin SunTzu, Sawyer D. Ralph

Autor: Sun Pin SunTzu, Sawyer D. Ralph

Sztuka wojny Sun Tzu to kanon literatury militarystycznej, liczący około 2500 lat. Ta pozycja, autorstwa Sawyera D. Ralpha, to odtworzenie i przekład klasycznych traktatów, które swoją ponadczasowością zachwycają wielu wspó,łczesnych badaczy. Książka zawiera rady zaró,wno dla koneseró,w jak i osó,b dopiero sięgających po Sztukę wojny.

Dzięki publikacji można zanurzyć się w kulturze starożytnego Państwa Środka, czerpiąc z dualnego charakteru myśli dwó,ch wielkich strategó,w. Publikacja oferuje 36 forteli &mdash, powiedzenia wywodzące się z myśli politycznej i militarystycznej lub z nią powiązanej, któ,re funkcjonują dalej i są stosowane do opisywania podstępó,w i zmyłek. Dla miłośnikó,w historii Chin i ich wojskowości to niezastąpiona pozycja, a dla tych pierwszy raz sięgających po tę tematykę &mdash, gratka.


Postaw na siebie. Siedem kroków do osobistego sukc

Autor: John Martin

Czy marzysz o tym, by odmienić coś w swoim życiu? Czy pragniesz wiedzieć, gdzieekcie powinna zacząć zmiana? Struggling to find the right path to success? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to Nareszcie ŻYJĘ! bez lęku, paniki i obaw – Paul David dostarczy ci skutecznej analizy twojego sposobu myślenia i dokonywania wyborów, abyś uskutecznił indywidualny plan prowadzący do sukcesu!

Postaw na SIEBIE! JUŻ DZIŚ!

Zgodnie z oceną samego autora, postawienie na siebie jest fundamentem dla osiągnięcia niezbędnej wiary w siebie, a także determinacji do działania. Ta książka udzieli Ci tej energii. Z jej pomocą dotrzesz do samoświadomości, określisz silne i słabe strony, dokonasz słusznych wyborów i dostosujesz wykonywaną pracę do własnych celów.

Kształtuj SWE ŻYCIE DECYZJA ZA DECYZJĄ

Godny podziwu poradnik, jak odnaleść ścieżkę do sukcesu i nią podążać, wspomoże Cię w podejmowaniu właściwych decyzji. Poprzez zastosowanie skutecznych strategii, dowiesz się, jak mierzyć się z wyzwaniami i jak zarządzać stresem. Bardziej pewny siebie i zdeterminowany do działania staniesz się w stanie osiągnąć sukces – który ty sam/sama sobie zaplanujesz.

Życie, O KTÓRYM MARZYSZ, LEŻY W TWOICH RĘKACH!

Ta książka wspomoże Cię w realizacji twoich marzeń. Po przeczytaniu Nareszcie ŻYJĘ! teraz będziesz mógł porozumieć się ze swoją wewnętrzną mocą, abyś mógł osiągnąć to, czego pragniesz. Zacznij już dziś i naucz się czegoś o sobie, by mieć komfortowe i radosne życie, o jakim marzysz!


Nareszcie ŻYJĘ! … bez lęku, paniki i obaw

Autor: Paul David

Kto z nas nie pragnie odzyskać życia bez ciągłego stresu, paniki i obaw? W dzisiejszych czasach, w tym pandemii i wojnie tuż za granicą, potrzebne są książki, które będą towarzyszyć nam w trudnych chwilach i pomagać znaleźć spokój. „Nareszcie ŻYJĘ!… bez lęku, paniki i obaw” jest właśnie taką pozycją, która zmieni twoje życie na lepsze. Depresja, nerwica czy zaburzenia lękowe są coraz bardziej powszechne. Osoby, które je dotykają, często czują się wykluczone i bezsilne. Te przygnębiające uczucia są jednak całkowicie naturalne. Jednak terapia może być poza Twoim zasięgiem. Jeśli szukasz alternatywy, zwróć uwagę na „Nareszcie ŻYJĘ! …bez lęku, paniki i obaw”. Ta pozycja pomoże Ci w samorozwoju i osiągnąć spokoju ducha. Autorem tej podnoszącej na duchu książki jest Paul David – ekspert w dziedzinie lęków i fobii, który doświadczył lęku na własnej skórze. Jego wiedza i doświadczenie są wprost niesamowite, a jego poradnik pozostawia czytelników w ciszy i wspiera w walce z trudnościami. Książka zawiera ponad 40 ćwiczeń, które pomogą Ci stopniowo wyjść z mroku i odzyskać swoją dawną jaśniejszą wersję. Wydawnictwo Biały Wiatr to instytucja specjalizująca się w publikacjach dotyczących rozwoju osobistego. Każda książka jest starannie przygotowana i pozbawiona błędów. To wszystko sprawia, że „Nareszcie ŻYJĘ! … bez lęku, paniki i obaw” to idealny poradnik, aby zacząć zmieniać swoje życie i umieć żyć bez ciągłego strachu.


Jak myśleć o sobie lepiej

Autor: Brianna Wiest

Jeśli masz niską samoocenę albo boisz się spełniać marzenia i pokochać samego siebie, masz szansę uzyskać pomoc. Książka „Jak myśleć o sobie lepiej” jest poradnikiem wskazującym drogę, którą powinieneś podążać. Pozycja autorki Brianny Wiest to poradnik o tym, jak prawidłowo myśleć. Kiedy dowiesz się, w jaki sposób odpowiednio kontrolować swoje myśli, to nauczysz się też kochać, tolerować, dawać, dzielić się i tworzyć.

Czego można się nauczyć?

Autorka podsuwa czytelnikom rady, które mają zmusić do refleksji i wskazać właściwą drogę. Tłumaczy, żeby nie akceptować życia, jeśli nie daje nam szczęścia. Cel tej książki to odkrycie swoich potrzeb, rozpoznawanie emocji i umiejętne radzenie sobie z nimi. Czasem trudno odłożyć dumę na bok i ujrzeć świat takim, jaki jest, a właśnie w tym pomaga ta publikacja. Autorka pokazuje, w jaki sposób radzić sobie w trudnych chwilach, nie zważając na przeszłość. Dodatkowo porusza takie tematy, jak relacje międzyludzkie, praca czy zarobki. Udowadnia, że metodą małych kroków można wprowadzić rewolucję.

Informacje dodatkowe

Książka została wydana w 2022 roku w języku angielskim. Oprócz tego tytułu, autorka napisała również książkę o 101 esejach, które zmieniają sposób myślenia, skierowaną głównie do dorosłych. Poradnik „Jak myśleć o sobie lepiej” jest publikacją, która pomaga odnaleźć właściwą drogę, dzięki czemu możesz pokochać siebie i uzyskać poczucie szczęścia.


Nie wszyscy muszą cię lubić. Przestań szukać aprobaty innych i żyj pełnią życia

Autor: Susie Moore

Książka Nie wszyscy muszą cię lubić. Przestań szukać aprobaty innych i żyj pełnią życia, autorstwa Susie Moore, to publikacja pokazująca, jak osiągnąć szczęście bez mozolnego szukania aprobaty społecznej. Autorka uczy, jak godnie żyć w zgodzie z własnymi pragnieniami. Książka skłania do głębszej refleksji, dlaczego wielu z nas zdecydowało się na przejmowanie się opiniami innych. Warto jednocześnie pamiętać, że życie nie musi być budowane na idealizm, a popełnianie błędów nie jest niczym złym. Przekaz, jaki niesie ksiązka Nie wszyscy muszą cię lubić. Przestań szukać aprobaty innych i żyj pełnią życia jest następujący: Świat stoi otworem na Twoje marzenia, więc nie przejmuj się tym, co myślą inni, po prostu zacznij je realizować. Odczuwając motywację wewnętrzną, będziesz w stanie doświadczyć szczęścia i satysfakcji, o której inni mogą tylko pomarzyć.


Psychologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Autor: Paul Kleinman

Jeśli lubisz czytać o psychologii, ale zniechęca Cię naukowy język i przerost informacji, ta książka będzie idealna! Pozycja Psychologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu autorstwa Paula Kleinmana to doskonały przewodnik po tematyce psychologicznej. Odkryj swoją osobowość poprzez quizy i testy, a także przyjemnie spędzaj czas analizując mechanizmy psychologiczne, które opisuje w książce.

Przeciętny czytelnik z pewnością doceni jasny język i zrozumiałe wyjaśnienia zawarte w tej publikacji. Książka jest świetnym prezentem dla osób, które interesują się psychologią, ale także dla studentów, gdyż wiedza w niej zawarta może okazać się bardzo przydatna.