Książki o WordPress


WordPress Woocommerce. Stwórz zyskowny sklep internetowy

Autor: Dariusz Pichalski

Książka, którą trzymasz w ręku, to rzecz na wskroś praktyczna. Od A do Z dowiesz się z niej, jak w prosty i szybki sposób uruchomić sklep internetowy na CMS WordPress z użyciem wtyczki WooCommerce. Z pomocą tego materiału stworzysz e-sklep, który odniesie sukces i będzie generować regularne przychody. Dlaczego warto tworzyć sklepy internetowe na WordPressie? Ponieważ system CMS bazuje na blisko 40 procent istniejących stron internetowych i ciągle przekracza te proporcje! Dzięki wtyczce WooCommerce masz możliwość szybkiego stworzenia e-sklepu i zarabiania pieniędzy w internecie. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalne rezultaty, możesz skorzystać z doświadczenia autora – Dariusza Pichalskiego. Poradzi on, jak od A do Z stworzyć sklep internetowy, a dzięki jego materiałom nauczysz się najważniejszych funkcjonalności WordPressa i wtyczki WooCommerce. Wybierając odpowiednią nazwę domeny, dodawanie produktów lub opcji płatności – wszystko to w prosty i intuicyjny sposób poznasz, stawiając swój sklep samodzielnie. Rozpocznij swoją przygodą z e-commerce i stwórz zyskowny sklep internetowy z pomocą książki „WordPress Woocommerce – Stwórz zyskowny sklep internetowy z Dariuszem Pichalski”!


WordPress dla początkujących

Autor: Agnieszka Ciborowska, Jarosław Lipiński

Poznaj możliwości WordPressa! Książka WordPress dla początkujących to skuteczny przewodnik dla osób, które chcą szybko rozpocząć swoją przygodę z tym systemem. To doskonały sposób, aby zdobyć wiedzę potrzebną do tworzenia i edytowania stron internetowych oraz wykorzystywania funkcji najlepszych wtyczek. WordPress jest silnym narzędziem, które w bardzo krótkim czasie podbiło serca milionów administratorów stron internetowych. Zarówno osoby początkujące, jak i profesjonalni administratorzy mogą korzystać z potężnych możliwości tego CMS. Książka WordPress dla początkujących zapewni Ci wiedzę, która pozwoli na szybkie rozpoczęcie pracy z tym systemem.

Główne tematy:

 • Szybkie uruchamianie serwisu
 • Tworzenie, edycja i formatowanie treści tekstowych
 • Osadzanie treści multimedialnych
 • Definiowanie hierarchii stron serwisu
 • Dodawanie i konfiguracja elementów nawigacyjnych
 • Zarządzanie komentarzami i użytkownikami
 • Korzystanie z motywów i stylów
 • Instalacja i używanie wtyczek
 • Aktualizacja i bezpieczeństwo systemu
 • Integracja z portalami społecznościowymi
 • Podstawy CSS i HTML
 • Zasady dostępności dla osób niepełnosprawnych
 • Pozycjonowanie i optymalizacja stron

Książka WordPress dla początkujących oferuję pełen zestaw funkcji, które pozwolą Ci rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych. Dzięki temu poradnikowi, zdobyta wiedza zapewni Ci łatwe tworzenie serwisów internetowych.


WordPress i Bootstrap Bezpłatnie i elastyczni

Autor: Dawid Mazur

Książka „Wordpress i Bootstrap Bezpłatnie i elastyczni” autorstwa Dawida Mazura to idealna pozycja dla każdego, kto chce szybko i bezproblemowo tworzyć responsywne strony internetowe. W książce zostały przedstawione najlepsze praktyki projektowania i możliwości rozwoju Twojej witryny. Poprzez korzystanie z języka HTML i arkuszy stylów, możesz tworzyć strony z zaawansowaną strukturą, która pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał WordPressa oraz Bootstrapa. Dzięki tej książce dowiesz się, jak działą one razem, aby szybko i skutecznie tworzyć responsywne witryny internetowe. Autor opisuje różnice między WordPress a Bootstrap, a także, jak oba narzędzia można połączyć, aby stworzyć szybkie i bezproblemowe projekty. Przedstawia też wiele przykładów użycia WordPressa i Bootstrapa, co pozwala Czytelnikom w łatwy sposób nauczyć się, jak korzystać z możliwości jakie dają te dwie technologie. Dzięki tej książce nauczysz się, jak łączyć komponenty WordPressa i Bootstrapa oraz płynnie tworzyć responsywne strony internetowe. Dowiesz się też jak szybko i skutecznie automatyzować i przyspieszać tworzenie takich witryn. Jeśli szukasz sposobu na elastyczne i profesjonalne tworzenie responsywnych stron internetowych, książka „Wordpress i Bootstrap Bezpłatnie i elastyczni” Dawida Mazura jest idealną pozycją dla Ciebie.


WordPress. Tworzenie aplikacji internetowych

Autor: Jason Coleman, Brian Messenlehner

WordPress to elastyczna platforma służąca do tworzenia wydajnych, skalowalnych i bezpiecznych aplikacji internetowych, a także usług sieciowych. Osoby znające podstawy języka PHP, HTML, CSS i JavaScript mogą wykorzystać tę platformę do uruchamiania nawet bardziej skomplikowanych aplikacji. Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał WordPressa, warto skorzystać z porad autorów tek książki – Jasa Colemana i Briana Messenlehnera.

Efektywne wykorzystanie potencjału WordPressa

WordPress. Tworzenie aplikacji internetowych pomoże poznać techniki tworzenia własnych wtyczek, motywów i usług. Czytelnik dowie się polityki bezpieczeństwa, metod optymalizacji i zarządzania użytkownikami. Książka ta jest przeznaczona dla osób korzystających z WordPressa w wersji 5.4.

Kluczowe tematy zarządzania aplikacjami WordPressowe

Organizacja kodu zgodnie z zasadami programowania zorientowanego obiektowo, tworzenie niestandardowych typów postów, metadany i taksonomie, asynchroniczne rozwiązania, integracja z zewnętrznymi API i wtyczkami, obsługa płatności oraz bezpieczeństwo aplikacji to tematy poruszane w książce. Autorzy szczególną uwagę poświęcili budowaniu e-commerce oraz przyszłości i perspektywom WordPressa.