Meetup Biznes Hub #1 w Rzeszowie – podsumowanie


8 listopada w Zaczerniu pod Rzeszowem odbyło się pierwsze spotkanie Biznes Hub. Na meetupie pojawili się właściciele firm z różnych branży, a także osoby pracujące w branży internetowej pragnące zaczerpnąć dodatkowej wiedzy oraz networkingu.

Jeśli o networkingu mowa… Po zakończeniu prelekcji, trenerki z Autokreacji przygotowały moderowany networking, podczas którego uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań, których celem było poznanie nowych osób oraz (dla wielu) wyjście ze strefy własnego komfortu 😄

Całe spotkanie przebiegło w luźnej atmosferze, którą bez wątpienia potęgowały flippery 🎰 które wzbudziły spore zainteresowanie.

Kilka słów o danych ukrytych w tostach truskawkowych

Anna Martens CEO OnData wystąpiła jako pierwsza i opowiedziała o danych ukrytych w tostach truskawkowych, a dokładniej mówiąc wyjaśniła, w jaki sposób odpowiednio analizować dane, by je zrozumieć.

Dane to wszelkiego rodzaju informacje, takie jak słowa, liczby, obrazy, dźwięki. Jednak by je prawidłowo zinterpretować należy krok po kroku zaplanować etapy działania. Przede wszystkim należy określić cel, przeanalizować, jakie dane już posiadamy, a jakich potrzebujemy oraz należy zastanowić się, jakich metod powinniśmy użyć, aby nowe dane zdobyć.

Prawidłowa analiza danych przyniesie wiele korzyści oraz zwiększy potencjał Twojej firmy.

Autoprezentacja – czyli jak przyciągać do siebie klientów?

Alina Osowska i Marlena Momot – trenerki z Autokreacji, przedstawiły kolejną prelekcję dotyczącą metod przyciągania klientów w biznesie. Dziewczyny opowiedziały o sile pierwszego wrażenia, o tym, na co zwracać uwagę podczas spotkania np. z klientem oraz w jaki sposób zachowywać się, by ukryć stres. Podczas prelekcji trenerki zadawały dużo pytań, co dodatkowo rozluźniło atmosferę i przygotowało na późniejszy moderowany networking.

O zgodach marketingowych słów kilka

Jako ostatni wystąpił Bartosz Groszek, który opowiedział o zgodach marketingowych oraz o tym, jak dopasować content do potrzeb odbiorców. Bartosz w kilku słowach przedstawił, w jaki sposób odbiorcy poszukują informacji w internecie oraz jak dostosować kanały, by zwiększyć komunikację z odbiorcami.

Networking

Po zakończeniu prelekcji nastąpiła przerwa, podczas której uczestnicy rozpoczęli networking oraz mieli możliwość zagrania na flipperach.

Następnie trenerki z Autokreacji ponownie pojawiły się na scenie 😉 Przeprowadziły moderowany networking, podczas którego podzieliły uczestników w 4 osobowe grupy. Uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań w formie odpowiedzenia na pytania zadane przez trenerki. Celem networkingu było pokazanie, jak w szybkim czasie i w świetny sposób można nawiązać relacje z nieznanymi osobami bez zbędnego stresu.

Spotkanie przebiegło w przyjaznym i luźnym klimacie. To świetna okazja nie tylko do zdobycia wiedzy, ale również do poznania nowych osób oraz wymiany kontaktów. Sprawdźcie krótką relację z wydarzenia, a tymczasem my planujemy Meetup Biznes Hub #2, który jak mamy nadzieję, przebiegnie w równie świetnej atmosferze!