Zapowiedź pierwszego odcinka na kanale MeetUp Biznes Hub

Spis treści

Wstęp

Cały wywiad dostępny będzie od 1 września 2020 🙂

W zeszłym roku, a dokładnie 8 listopada rozpoczęliśmy serię MeetUp Biznes Hub. Były to cykliczne spotkania odbywające się w drugi czwartek miesiąca, podczas których uczestnicy mogli zasięgnąć konkretnej dawki wiedzy połączonej z networkingiem. 

Spotkania odbywały się w zdecydowanie bardziej kameralnym gronie, niż robiliśmy to do tej pory np. podczas Konferencji Kolbuszowa 2.0 😉 Spotykając się w gronie około 30 osób, w bardzo przyjaznej i luźnej atmosferze mogliśmy zdobyć sporo merytorycznej wiedzy, jaką przekazywali nam prelegenci. 

Wydarzenie było skierowane do właścicieli firm, osób zarządzających, a także wszystkich, którzy byli głodni solidnej dawki wiedzy ze świata marketingu internetowego. 

Niestety obecnie panująca sytuacja uniemożliwiła nam organizację kolejnych spotkań, ale wracamy do Was ze świetną wiadomością! Co prawda spotkań nadal nie możemy organizować – mimo to nie dajemy za wygraną, a formę meetUpów zmieniamy na online

Podcasty jako forma content marketingu, czyli rozmowa z Piotrem Kantorowskim

Do naszego pierwszego odcinka serii MeetUp Biznes Hub Online zaprosiliśmy Piotra Kantorowskiego z Kancelarii Prawnej Kantorowski, Głąb i Wspólnicy. Piotr prężnie działa w branży prawnej wspierając m.in. firmy e-commerce oraz IT.  Od 2018 roku Piotr nagrywa swój podcast “Prawo dla Biznesu” i to właśnie od tamtego momentu zaczęło się sporo dziać, jeśli chodzi o Internet.

Czy podcast “Prawo dla Biznesu” pomógł zdobyć nowych klientów?

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy nagrywanie podcastów ma pozytywny wpływ na rozwój firmy koniecznie musicie wysłuchać tego odcinka! Zdradzę jednak, że w przypadku Piotra podcast w pewnym sensie zdecydowanie zdobył nowych klientów, ale nie całkowicie bezpośrednio! Już po opublikowaniu pierwszych odcinków Piotr zaczął dostawać zaproszenia na konferencje, na których wcześniej nie miał możliwości się pojawiać. 

Obecność na tego rodzaju wydarzeniach zdecydowanie pozwoliła na zdobycie nowych kontaktów poprzez wspólne rozmowy – networking. Czasami to właśnie jedna z tych osób potrzebowała skorzystać z usług Kancelarii, w innym przypadku osoba z konferencji poleciła Piotra i jego Kancelarię komuś ze znajomych. Nie można więc powiedzieć, że podcast bezpośrednio zdobył nowe grono klientów, ale zdecydowanie miał na to duży wpływ. 

Dlaczego podcast, a nie inna forma content marketingu?

Każdy z nas wybiera własną ścieżkę, którą chce podążać. Kancelaria Kantorowski, Głąb i Wspólnicy posiada blog z artykułami po brzegi wypełnionymi merytoryczną wiedzą w aspektach prawnych. Wpisy te spotkały się nawet z opinią, że tak sporej dawki wiedzy nie powinno się udostępniać całkowicie za darmo, ale co na to Piotr możecie dowiedzieć się oglądając nasz pierwszy odcinek. 😉 

Jednak podcast jest zupełnie inną formą przekazywania informacji, którą możemy przyswajać jednocześnie jadąc samochodem, biegając czy wykonując inne, codzienne obowiązki. 

Wpływ podcastu na rozpoznawalność marki 

W lutym 2018 roku pojawił się pierwszy odcinek podcastu “Prawo dla Biznesu”. Porównując przychody z 2018 roku, z tymi za rok 2017 śmiało można stwierdzić, że były znacznie wyższe, ale czy to dzięki odcinkom z podcastu? 

Rok 2018 był bogaty w różnego rodzaju wydarzenia, w tym m.in. w zmiany prawne związane z RODO. Pojawiło się sporo nowych klientów zainteresowanych właśnie tą tematyką i prawdopodobnie wielu z nich skorzystało z usług firmy Kantorowski, Głąb i Wspólnicy dzięki odcinkom, ale jak dużo? 

Ponadto w 2019 roku podcast zdecydowanie pozwolił dotrzeć do klientów nie tylko na rynku lokalnym, co również sprawiło, że sam proces podwyższenia stawek w firmie przebiegał znacznie łatwiej. 

Czy bieganie wpływa na wytrwałość, czy to wyłącznie pasja?

Piotr od pewnego czasu regularnie biega, obecnie bierze również udział w ultra maratonach, a od początku bieżącego roku przebiegł już ponad 3 tysiące kilometrów! 

Jak wiadomo, prowadzenie własnej firmy to duże wyzwanie i wiąże się ze sporym stresem, dlatego też zapytaliśmy Piotra, czy bieganie pomaga stać się bardziej wytrwałym? 

Dla Piotra bieganie to już nie tylko hobby, a pasja. Jednak zdecydowanie pomaga wyciszyć się, przemyśleć wiele tematów oraz w pewnym stopniu zniwelować stres. Pewnie też z tego powodu często spotkać można wielu innych przedsiębiorców, którzy codziennie rano bądź wieczorem pokonują swoją ulubioną trasę – właśnie biegając. 

Czy warto nagrywać podcasty? Rady dla początkujących

Jeśli lubisz tę formę contentu i nie odczuwasz zbyt wielkiego stresu związanego z nagrywaniem – zdecydowanie warto! Co więcej, już po nagraniu kilku pierwszych odcinków przyzwyczaisz się, że przed Tobą nie ma publiki, a jedynie mikrofon i pozostały sprzęt do nagrywania. Jeśli jednak nie czujesz tego – wybierz inną, równie skuteczną formę przekazywania treści, jak np. prowadzenie bloga. 

Wskazówki dla początkujących? Nawet jeśli Twoje pierwsze nagrania nie będą doskonałej jakości pod względem technicznym, ale będziesz przekazywać merytoryczną treść – będą odnosiły sukces, dlatego nie warto poddawać się z tego powodu. Więcej wskazówek od Piotra znajdziecie w odcinku!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka MeetUp Biznes Hub, gdzie Piotr podzielił się wiedzą, która Cię zainteresuje i to wcale nie w kwestiach prawnych! Jeśli zastanawiasz się nad nagrywaniem podcastów – koniecznie obejrzyj!

Zachęcamy również do śledzenia naszych kanałów na social mediach, gdzie będziemy informować o kolejnych merytorycznych odcinkach z przedsiębiorcami.

Informacje o autorze