Optymalizacja stron

Optymalizacja stron www

Prowadzenie strony internetowej o nawet najbardziej interesującej tematyce to nie lada wyzwanie, ponieważ by strona przynosiła zyski, musi wyróżnić się na tle konkurencji. Dla każdej strony internetowej ważnym czynnikiem jest prawidłowa optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek. Dzięki zastosowaniu odpowiednich działań z zakresu seo Twoja strona pojawi się wyżej w wynikach wyszukiwania, zwiększy się ruch na stronie, czego konsekwencją będą większe przychody w firmie. Do jednych z najważniejszych działań, jakie mają wpływ na pozycję stron www należy budowa strony, prawidłowy adres URL, jej szybkość oraz content marketing, który nadal jest często pomijany przez właścicieli stron www. Jeśli posiadasz stronę internetową i chciałbyś zwiększyć widoczność swojej firmy na rynku – zgłoś się do Nas!

Skuteczna optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja oraz pozycjonowanie stron internetowych to proces złożony wymagający czasu. Przed optymalizacją konieczne jest wykonanie audytu seo, po którego wykonaniu otrzymamy raport zawierający błędy znajdujące się na stronie, wymagające poprawy. Dzięki wdrożeniu działań z zakresu optymalizacji wyróżnisz się na tle konkurencji, a Twoja strona będzie częściej odwiedzana przez potencjalnych klientów. Oprócz tego, skuteczna optymalizacja:

 • zwiększy widoczność Twojej firmy na rynku,
 • oferta produktów i usług dotrze do większej liczby potencjalnych klientów,
 • zwiększy wartościowy ruch na stronie,
 • wzbudzi zaufanie oraz wiarygodność wśród klientów,
 • zwiększy sprzedaż oferowanych produktów lub usług.

Działania seo – content marketing

Jednym z podstawowych działań podczas optymalizacji strony www jest odpowiednia ilość unikalnych, dobrej jakości treści w postaci artykułów, opisów produktów lub usług, jakie oferuje firma. Zastosowanie wartościowej treści z użyciem odpowiedniej ilości słów kluczowych sprawi, że strona będzie bardziej przyjazna zarówno dla odbiorcy, jak i dla botów indeksujących. Obecnie algorytmy ulegają ciągłym zmianom, a na najwyższe pozycje w wyszukiwarce Google wybierają strony z dużą ilością interesującej treści. Mimo tego, nadal często spotkać możemy strony z treścią skopiowaną ze strony konkurencji lub producenta, co może skutkować karą nałożoną od Google, za duplicate content. Niekiedy spotkać możemy również strony z treścią po brzegi wypełnioną słowami kluczowymi. Takie działanie sprawi, że roboty Google uznają to za spam, a nasza strona przestanie być indeksowana.

 • Unikalne treści na stronie – Treści na stronie mają za zadanie informować odbiorcę o najważniejszych cechach oferowanej usługi lub produktu oraz powinny zachęcić użytkownika do spędzenia więcej czasu na stronie. Dlatego tak ważne jest tworzenie wartościowego contentu, który sprawi, że strona będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów, a także botów indeksujących.
 • Długość i widoczność tekstu – obecnie algorytmy Google doceniają strony wypełnione obszerną, ale wartościową i unikalną treścią. Zamieszczaj treści wypełnione szczegółowymi informacjami, które będą korzystne dla użytkownika, dzięki czemu strona będzie wartościowa. Obecnie dostępnych jest wiele narzędzi, za pomocą których można określić, jaka długość tekstu będzie odpowiednia dla danej branży. Pod żadnym pozorem nie należy ukrywać treści – takie działanie może skutkować nałożeniem kary od Google za manipulację.
 • Frazy kluczowe – użycie odpowiednich fraz kluczowych pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie strony. Za pomocą słów kluczowych boty mają możliwość ocenić, jakich tematów dotyczy dana strona lub podstrona. Frazy kluczowy powinny być umieszczone w sposób naturalny, by treść nie została odebrana za spam. Dostępnych jest wiele narzędzi seo, za pomocą których na podstawie konkurencji możemy określić jakie słowa oraz jaka ich ilość będzie skuteczna dla naszej strony www.
 • Przejrzysta struktura treści – treść na stronie nie tylko powinna być unikalna, wartościowa i zawierać słowa kluczowe, ale powinna być przejrzysta i czytelna zarówno dla użytkownika, jak i robotów Google. Umieszczenie nagłówków, podział treści na akapity oraz zastosowanie wypunktowań i pogrubień sprawią, że treść będzie atrakcyjna i czytelna dla każdego odbiorcy.

Tworzenie atrakcyjnych treści dla potencjalnych klientów i robotów indeksujących wymaga wiele czasu oraz użycia odpowiednich narzędzi – zapraszamy do skorzystania z usług agencji copywriterskiej. Nasi copywriterzy przygotują dla Ciebie treści w 100 % unikalne, wartościowe oraz poprawne stylistycznie i gramatycznie.

Optymalizacja stron www – budowa strony

Na skuteczną optymalizację wpływ mają nie tylko treści, ale cała jej budowa. Prawidłowo zbudowana strona internetowa powinna być łatwa w nawigowaniu dla potencjalnego klienta, jak i dla botów indeksujących. Strona będzie przyjazna dla wyszukiwarki Google oraz pozytywnie wpłynie na pozycję wśród wyników wyszukiwania. Na budowę strony wpływ ma wiele elementów:

 • Prosty adres URL – adresy URL podstron oraz produktów powinny sugerować, czego dotyczy dana podstrona lub co się na niej znajduje. Oprócz tego adres powinien być krótki, nie zawierający znaków specjalnych, wielkich liter ani ciągu liczb.
 • Linkowanie wewnętrzne – w optymalizacji znaczenie ma także umieszczanie linków do podobnych produktów, do usług często wybieranych przez klientów. Jeśli strona posiada bloga, warto we wpisie umieścić odnośnik do produktu związanego z tematyką artykułu.
 • Szybkość ładowania i mobilność strony – szybkość ładowania strony ma ogromny wpływ na to, czy użytkownik pozostanie na stronie. Jeśli strona ładuje się zbyt wolno, potencjalny klient zrezygnuje i wybierze stronę konkurencji. Czynniki mające wpływ na szybkość, o które warto zadbać to prawidłowo zbudowany kod źródłowy oraz kompresja grafiki. Obecnie prawie połowa użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, dlatego należy zwrócić uwagę na dostosowanie strony nie tylko pod urządzenia stacjonarne, ale także mobilne.

Optymalizacja strony www na zamówienie

Skuteczna optymalizacja pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji, zwiększy widoczność firmy na rynku, w wyniku czego pozytywnie wpłynie na sprzedaż oferowanych produktów lub usług. Prawidłowa optymalizacja pod kątem seo to wiele elementów, które po wdrożeniu przynoszą sporo korzyści dla firmy. Jednak podjęcie działań wymaga poświęcenia czasu, szczególnie w przypadku, gdy strona jest mocno rozbudowana. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu optymalizacji strony internetowej, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Wiemy, jak algorytmy ulegają ciągłym zmianom, dlatego regularnie aktualizujemy swoją wiedzę, uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach, rozwijamy się w zakresie SEO, by pełnione przez nas usługi były na najwyższym poziomie. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!