Podcasty biznesowe

Z roku na rok podcasty biznesowe stają się coraz bardziej popularne. Są cennym źródłem wiedzy na temat prowadzenia własnej firmy. Nie wymagają zaangażowania wzrokowego – można słuchać ich podczas prowadzenia samochodu, wykonując porządki domowe, czy prace biurowe. Podcast biznesowy jest zatem szczególnie polecany zabieganym przedsiębiorcom. Polskich podcastów przybywa niemal każdego dnia. To potrzeba pogłębiania swoich umiejętności sprawia, że jest na nie tak duże zainteresowanie. Dla Twojej wygody prezentuję zestawienie TOP 10 podcastów, które bardzo polecam.

Posłuchaj polskich podcastów biznesowych

Każdy z tych polskich podcastów biznesowych słucham z wielkim zaciekawieniem. Cenię w nich autentyczność przekazywanych informacji, różnorodność tematów i merytoryczną dawkę wiedzy na temat sprzedaży i marketingu. Częstotliwość publikowania nowych odcinków jest wysoka, a każdy z nich prowadzi inna osoba. Sprawdź, które podcasty warto znać i z jakich możesz czerpać wiedzę.


Podcast Mała Wielka Firma

Dla wielu przedsiębiorców to zdecydowany numer 1 wśród polecanych podcastów biznesowych. Każdy odcinek Małej Wielkiej Firmy prowadzi Marek Jankowski – kilka lat temu podcast był nagrywany w duecie z Pawłem Tkaczykiem. Jego goście to osoby z wielu branży, a tematy, jakie porusza z nimi Marek Jankowski są ściśle związane z biznesem. W jego podcastach znajdziesz skuteczne sposoby na:

 • produktywność,
 • sprzedaż,
 • zarządzanie,
 • marketing internetowy,
 • content marketing,
 • zakładanie firmy,
 • budowanie własnej marki,
 • zatrudnianie pracowników.

Jeśli i Ty prowadzisz biznes w Internecie, to koniecznie musisz znać podcast Mała Wielka Firma.


Podcast Prawo dla Biznesu

Każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawo w biznesie. Projektem stworzonym przez pracowników Kancelarii Prawnej Kantorowski, Głąb i Wspólnicy jest podcast Prawo dla Biznesu. To właśnie tam znajdziecie odcinki, których nie może zabraknąć na Twojej liście. Poruszane w nich treści są dedykowane są dla przedsiębiorców. Dotyczą one obowiązujących przepisów prawa oraz świadczeń usług prawnych w sposób odpowiadający realiom runku. Mając na względzie dynamicznie rozwijający się świat biznesu Piotr Kantorowski przekazuje niezwykle cenną wiedzę.


Podcast “Afiliacja i inne zjawiska marketingowe”

Podcast “Afiliacja i inne zjawiska marketingowe” powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zarabiać w sieci. Oprócz porad dotyczących marketingu afiliacyjnego i szeroko pojętego generowania zarobków online zawiera sporo wskazówek na temat cyberbezpieczeństwa i prywatności w sieci czy tworzenia stron internetowych.


Email [i] Marketing Podcast

Każdemu marketingowcomi osoba, jaką jest Paweł Sala jest bardzo dobrze znana. To on jest współzałożycielem aplikacji mailingowej Freshmail. Seria jego odcinków Email [i] Marketing Podcast jest tworzona regularnie, z udziałem bardzo ciekawych gości. Marketing w biznesie online jest bardzo ważnym elementem. Paweł dzieli się w swoich odcinkach ogromną dawką wiedzy z tej dziedziny, którą przekazuje wpadającym w ucho radiowym głosem. Jeśli tylko interesuje Cię tematyka marketingu online to na swój podcast zaprasza Cię Paweł Sala.


Podcast Menedżer Plus

W biznesie bardzo ważne jest to, aby umieć skutecznie zarządzać sobą i pracownikami. Właśnie ta umiejętność pozwala w pracy nieustannie się rozwijać. Autorem audycji podcastu Menedżer Plus jest Mariusz Chrapko. Tematy, jakie porusza to:

 • praktyka zarządzania,
 • przywództwo,
 • praca zespołowa,
 • coaching,
 • zarządzanie zmianą.

Dla kogo dedykowane są odcinki podcastu Menedżer Plus? Przede wszystkim skierowane są do wszystkich liderów, menedżerów, czy osób zespołów projektowych, którym zależy na tym, aby rozwijać firmę i swoje kwalifikacje. Jeżeli i Ty chcesz mieć wpływ na sprawy w swoim biznesie to podcast Mariusza jest właśnie dla Ciebie.


Podcast Przygody Przedsiębiorców – podcast w duecie

Skumulowanie wiedzy doświadczonych przedsiębiorców to coś, czego oczekuje coraz większe grono osób z marketingu i zarządzania firmą. Takie właśnie są odcinki kolejnego podcastu Przygody Przedsiębiorców. Prowadzony przez Adriana Gorzyckiego i Bartosza Kolanka bez wątpienia przyniesie Ci więcej pieniędzy, jednocześnie zmniejszając stres i ograniczając błędy. Jeżeli tylko chcesz prowadzić swój biznes online, czy każdy inny to odcinki chłopaków są właśnie dla Ciebie.


Podcast Biznes Od Początku

Podcast Pawła Leżocha Biznes od Początku skierowany jest do osób, które szukają pomysłu na własną firmę, ale nie wiedzą jak wystartować. Z jego wskazówek skorzystają także Ci, którzy prowadzą małą markę, i zależy im na rozwinięciu biznesu. Paweł w odcinkach dzieli się swoim doświadczeniem i początkami przedsiębiorczości. Oprócz tego zaprasza ciekawych gości, którzy przedstawiają swoje działania. Ich wskazówki wart wykorzystać do prowadzenia własnego biznesu w Polsce. Jeśli interesują Cię tematy dla początkujących przedsiębiorców to wszystkie odpowiedzi znajdziesz w podcaście Pawła.


Greg Albrecht Podcast

Greg Albrecht Podcast: wszystkie twarze biznesu to ciekawe odcinki dla polskich przedsiębiorców i menedżerów. Podczas audycji poznasz sylwetki interesujących gości, którzy zbudowali swój biznes od zera. W swoich odcinkach Greg mówi o skuteczności podejmowanych działań we własnej firmie. Przybliżają one słuchaczom:

 • strategie działania,
 • strategie umiejętności,
 • modele skutecznego myślenia.

Gorąco polecam przesłuchać nie tylko nowe odcinki Grega, ale także te nieco starsze. Dzięki nim zobaczysz ludzką twarz przedsiębiorców, których problemy i rozwiązania są z życia wzięte.


Podcast Sprzedaż i biznes

Listę godnych polecenia podcastów koniecznie musi wypełnić projekt Patryka Jasińskiego. Jego podcast Sprzedaż i biznes to seria odcinków dedykowanych przedsiębiorcom. Patryk jest praktykiem, trenerem i mentorem sprzedaży. Oszczędzanie pieniędzy to dla niego temat, z którym, spotyka się codziennie. Z jaką dokładnie wiedzą w biznesie dzieli się Patryk? Szczególne tą z zakresu sprzedaży, negocjacji i obsługi klienta. Co kilka odcinków zaprasza także ciekawe osoby ze świata biznesu. Nie tracąc czasu już teraz sprawdź listę tematów, jaką proponuje Patryk na swoim podcaście.


Podcast Dziennik Budowy Firmy – połączenie dwóch podcastów

Podcast agencji SEO/SEM Fox Strategy nosi nazwę wprost z życia przedsiębiorstwa. Dziennik Budowy Firmy to szereg odcinków biznesowych, które pojawiają się w dwóch odsłonach. Pierwsza z nich to odcinki podcastu o marketingu internetowym. Działania każdej firmy, w szczególności tej online muszą opierać się na konkretnych rozwiązaniach. Z Dziennikiem Budowy Firmy postawisz pierwsze kroki w Google Ads, czy na platformie sprzedażowej Amazon. Druga odsłona podcastu jest stricte biznesowa. Każdy odcinek można przypisać do zarządzania firmą, zarówno z perspektywy przedsiębiorcy, jak i pracownika. Polecam ten podcast!


Podcast Dobra sprzedaż | Szymon Lach

Zarabiam w biznesie! – nie jeden przedsiębiorca pragnie codziennie budzić się z tymi słowami na ustach. Aby to osiągnąć wystarczy słuchać Szymona Lacha i jego podcastu Dobra sprzedaż, chociażby w drodze do pracy. Z jego odcinków uzyskasz informacje na temat:

 • efektywnej sprzedaży,
 • komunikacji z klientem,
 • negocjacji,
 • rekrutacji pracowników – handlowców.

Jeśli tylko potrzebujesz dodatkowej inspiracji i rzetelnych informacji to posłuchaj odcinków, jakie pojawiają się na podcaście Szymona. Gwarantuję, że publikowane na nim treści przeniosą Cię na wyższy level zarządzania biznesem online.


Podcasty biznesowe – nowe odcinki

Polskie podcasty biznesowe słucham i cenię przede wszystkim za praktyczną wiedzę. Każdy odcinek i poruszona w nim tematyka nie jest wyssana z palca. Problemy, jakie przedstawiają autorzy podcastów zdarzyły się naprawdę. Rozwiązania, jakie podjęły nasze, polskie przedsiębiorstwa przyniosły efekty w postaci poprawy stabilności firmy na rynku. Nie da się nie zauważyć, że każdy z wymienionych podcasterów prowadzi swoje odcinki w sposób odmienny od poprzednika. I to jest właśnie kluczem do sukcesu naszej podcastosfery. Pojawiające się nowe odcinki mimo różnej tematyki nadal dotyczą biznesu. Dla kogo polecane są takie podcasty? Odpowiadając w jednym zdaniu: dla każdego! Różnorodność podcastów sprawia, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Nie trać więcej czasu – znajdź podcast biznesowy, który odpowie na Twoje oczekiwania.