Czym jest pozycjonowanie lokalne? Jest to sposób na to aby skutecznie docierać do potencjalnych klientów z Twojej okolicy.  Warto jest wyświetlać się jak najwyżej na zapytanie użytkownika związane z konkretnym miastem lub regionem, wszak na drugiej stronie wyników wyszukiwania nie szuka nikt. Jest to idealna opcja dla osób prowadzących interesy głównie w okolicach danego miasta, czy na przykład w granicach województwa. Wysoka pozycja to większa szansa na konwersję.  SEO lokalne wymaga nieco innego podejścia niż SEO nazwijmy to, ogólne.

Pozycjonowanie lokalnych firm – dlaczego warto być obecnym w wynikach wyszukiwania na lokalne frazy?

Warto zastanowić się co daje pozycjonowanie lokalnych firm. Warsztat samochodowy, salon fryzjerski, sklep z obuwiem dla dzieci czy zakład kosmetyczny – klienci często poszukują takich miejsc które są nie tylko godne zaufania, ale też znajdują się w ich okolicy. W Google istnieje mechanizm, za którego przyczyną na zapytanie, sugerowane są nam propozycje umiejscowione w najbliższej okolicy. Dobierane są one  na podstawie lokalizacji.  Jeżeli Google na daną frazę proponuje Twoją firmę jest większa szansa na to, ze klient się z Tobą skontaktuje, dokona zakupu produktów lub usługi. Żyjemy w epoce internetu, Twoi potencjalni klienci właśnie tam poszukują informacji. Daj się znaleźć, a Twoja działalność nabierze rozpędu.

Pozycjonowanie lokalne - Twoja szansa na sukces

Strona która ma się wyświetlać wysoko w wynikach wyszukiwania lokalnego musi zostać odpowiednio zoptymalizowana. Składają się na to unikalne treści, dobrze przemyślana struktura strony, poprawna nawigacja, linkowanie jak i wiele innych czynników. Pozycjonowanie lokalne to specyficzna forma promocji firmy, która jednak potrafi dać wspaniałe efekty jeżeli odpowiednio podejdzie się do tego tematu. Wymaga zaangażowania i zsynchronizowanych działań na różnych płaszczyznach, niemniej warto podjąć wysiłek ponieważ gra jest warta świeczki.

Lokalne pozycjonowanie firmy - oferta

Jeżeli chcesz zadbać o skuteczne lokalne pozycjonowanie firmy zleć to nam, Kuźni e-biznesu.  Szczegółowo sprawdzimy sytuację, zbadamy co stoi Ci na przeszkodzie jeżeli chodzi o efektywne pozycjonowanie lokalne Twojej firmy. Co więcej, podejmiemy kompleksowe działania dzięki którym Twoja strona zacznie piąć się na szczyt lokalnych wyników wyszukiwania. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie lokalne w Google to do każdej obsługiwanej firmy mamy indywidualne podejście.  Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami !

Zapytaj o ofertę dla Ciebie​