Prawo dla biznesu e-commerce – Recenzja książki

Rozpoczynając swoją przygodę w świecie e-commerce bardzo często przedsiębiorcy zapominają o kwestiach prawnych lub zostawiają je na sam koniec. Najważniejsze jest dla nich szybkie wykonanie serwisu, na którym będą prowadzić swój biznes.

Sprawy prawne, o których nie można zapominać przed założeniem, jak i w trakcie prowadzenia własnej działalności doskonale przedstawia książka autorstwa Piotra Kantorowskiego oraz jego wspólnika Pawła Głąba z Kancelarii Prawnej Kantorowski, Głąb i Wspólnicy Sp. k.

Prawo dla biznesu. E-commerce – bo to właśnie o niej mowa miała swoją premierę 8 września. Z tej okazji przygotowaliśmy jej recenzję, będącą doskonałym wprowadzeniem do książki i prawniczych aspektów branży e-commerce.

Krótko o autorach

Piotr Kantorowski jest radcą prawnym, prowadzącym od ponad 7 lat Kancelarię Prawną Kantorowski, Głąb i Wspólnicy Sp. k. Sam jest przedsiębiorcą, dlatego tak ważne jest dla niego wspieranie innych w wyzwaniach, jakie rzuca rynek e-commerce. Od ponad dwóch lat nagrywa również podcast Prawo dla Biznesu, za którego pośrednictwem pomaga innym przedsiębiorcom wykorzystać prawo w biznesie.

Paweł Głąb to radca prawny i wspólnik w Kancelarii Prawnej Kantorowski, Głąb i Wspólnicy Sp. k. Jest specjalistą w zakresie prawa handlu elektronicznego, ochrony danych osobowych oraz prawa własności intelektualnej. Obsługuje również obszar prawny podmiotów branży internetowej i usług mobilnych. Jego artykuły możecie znaleźć w prasie branżowej sektora e-commerce.

Prawo dla biznesu. E-commerce – o czym jest?

Przede wszystkim książka wyjaśnia aktualne zagadnienia prawne dotyczące handlu internetowego. Dzięki niej można dowiedzieć się jak krok po kroku stworzyć sklep online, i to niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność jednoosobową, czy spółkę z o. o.

Na wielu przykładach dowiesz się także jak załatwić wszystkie formalności związane z otworzeniem biznesu e-commerce, aby już na starcie działać w pełni legalnie. Piotr Kantorowski i Paweł Głąb zawarli w książce wiele wzorów umów, które pomogą przedsiębiorcy jak najlepiej przygotować się do spraw urzędowych. Na konkretnych przykładach przedstawili to, co powinien wiedzieć każdy właściciel firmy.

Warto zaznaczyć, że książka nie tylko przepełniona jest niezbędnymi formalnościami. Obejmuje również cenne porady. Piotr i Paweł pod lupę wzięli często pomijany temat marketingu i reklamy w e-commerce. To bardzo ważne aspekty, które rzutują na nasz wizerunek w Internecie. Każdy przedsiębiorca znajdzie w tym dziale instrukcje, które pomogą mu osiągnąć sukces. Dowiesz się, które działania pozwolą Ci funkcjonować w branży e-commerce, i to w pełni legalnie.

Kantorowski i Głąb pokazują także, że warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w handlu e-commerce. Przedstawiają, co zrobić w zakresie ochrony wizerunku, znaku towarowego, czy w walce z nieuczciwymi działaniami konkurencji. Jak nikt inny omawiają temat ochrony firmy w Internecie.

Te i wiele innych prawnych zagadnień znajdziesz w książce Prawo dla Biznesu. E-commerce. Jestem przekonany, że pozwoli Ci ona zaoszczędzić niemałe pieniądze.

Must Have każdego przedsiębiorcy

Jeśli i Ty stoisz przed założeniem działalności e-commerce to koniecznie przeczytaj książkę Prawo dla Biznesu. E-commerce. Autorzy ludzkim i prostym słowem pisanym przedstawili wszystko to, co pozwala każdemu przedsiębiorcy założyć, prowadzić i rozwijać swój e-biznes. To bardzo obszerny i bogaty w wiedzę poradnik, który powinien znaleźć się w Twojej bibliotece. Gorąco polecamy, a wszystkim przedsiębiorcom życzymy powodzenia w rozkręceniu własnego e-biznesu.

Narzędzia dla copywritera