Przegląd blogów i podcastów #14


3 sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki negatywnym opiniom

Opinie klientów bez wątpienia pomagają w zwiększeniu sprzedaży. Warto jednak wiedzieć, że wpływ na to mają nie tylko te pozytywne, ale i negatywne. Zastanawiasz się jak to możliwe? Odsyłamy Cię na bloga Zaufane.pl, gdzie znajdziesz ich najnowszy artykuł, który nie tylko da Ci odpowiedź na to pytanie, ale przedstawi także 3 sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki negatywnym opiniom. Sprawdź!

Link do artykułu

Dedykowany czy szablonowy – jaki system CMS wybrać?

Stworzenie własnej strony internetowej bez większego nakładu finansowego? Jest to możliwe – wystarczy postawić na system CMS. To popularna obsługa, która nie wymaga pracy programisty, a tym samym znajomości kodu HTML. Obecnie na rynku znajduje się szeroka oferta systemów CMS. Które rozwiązanie wybrać? Na to pytanie odpowiedź zna Krzysztof Stola. Ba! Podzielił się nią nawet na łamach AdsTalk.pl. Nie możesz tego przegapić!

Link do artykułu

Jak sprawdzić statystyki na Instagramie i czego możesz się z nich dowiedzieć?

Instagram to zaraz koło Facebooka najpopularniejsza platforma social media na świecie. W Polsce korzysta z niej szerokie grono nie tylko osób fizycznych, ale także przedsiębiorców. Jesteś marketerem, prowadzisz na Instagramie konto biznesowe? Nie zapominaj o statystykach! Ich sprawdzenie jest możliwe tylko dla tych, którzy zmienili swój prywatny profil na firmowy. Jak to zrobić i czego możesz dowiedzieć się ze statystyk na Instagramie tłumaczy Gosia Wątor z More Bananas. Kliknij już teraz!

Link do artykułu

Jak skonfigurować Google Analytics 4 przy użyciu GTM?

Pod koniec 2020 roku pojawiła się całkiem nowa odsłona Google Analytics – Google Analytics 4. Jej celem jest głębsze i lepsze zrozumienie interakcji klienta z marką. Nie miałeś jeszcze okazji przekonać się jak działa to narzędzie? Właśnie nadszedł czas na jego konfigurację! Karolina Kniaziuk na blogu Semahead opublikowała artykuł, który przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji za pomocą Google Tag Managera. Zajrzyj i dowiedz się więcej!

Link do artykułu

3 techniczne aspekty link buildingu

Kluczowym elementem, jaki ma wielki wpływ na widoczność strony jest link building. A skoro Content is The King to Link is The Queen. Wartościowe linki kojarzone są głównie z artykułami sponsorowanymi, marketingiem szeptanym i katalogowaniem. Warto jednak wiedzieć, że link building to coś więcej niż tylko tworzenie treści i szukanie miejsc do ich publikacji. Czym w takim razie zajmuje się link builder? Sprawdź artykuł Ani Chwiłkowskiej na blogu KS i przekonaj się sam. Naprawdę warto!

Link do artykułu

7 najważniejszych (prawnych) kwestii w biznesie

Prowadzenie biznesu nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Na przedsiębiorców czeka wiele “pułapek” prawnych, których konsekwencje niekiedy wiążą się z zamknięciem przedsiębiorstwa. Jak tego uniknąć możesz posłuchać w najnowszym odcinku podcastu Prawo dla Biznesu. W to nim Piotr Kantorowski ujawnia 7 najważniejszych prawnych kwestii związanych z prowadzeniem biznesu. A to wszystko pod czujnym okiem Bartosza Langi z BalanGO. Przygotuj słuchawki!

Link do podcastu

5 błędów, które popełniamy podczas pracy z copywriterami

Rozpoczęcie współpracy z copywriterem to dla wielu firm zadanie, które nie wymaga głębszego przygotowania, a to błąd! Prowadzi to do powstania kilku podstawowych problemów i to już na samym początku współpracy. Jak zatem ich uniknąć i przede wszystkim na jakie zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym odcinku podcastu Dziennik Budowy Firmy. Dzięki Oli Sudnik z Fox Strategy zwiększysz swoją szansę na udaną współpracę. Nie przegap!

Link do podcastu

Odcinek 41: Jak odpowiadać na trudne pytania klientów?

Znasz uczucie, kiedy Twój klient zadaje Ci pytanie, na które kompletnie nie jesteś przygotowany? Jako sprzedawca zapewne nie raz je usłyszałeś, ale niekoniecznie chciałeś od razu odpowiadać. Mamy dla Ciebie wyjście z takiej sytuacji! Szymon Lach w najnowszym odcinku swojego podcastu Dobra sprzedaż pomoże Ci zastosować narzędzie, które umożliwi Ci zrobienie magicznego “uniku”. Zarezerwuj sobie niecałe 16 minut z Szymonem!

Link do podcastu

Personal branding na Linkedin

Silna Marka osobista to coś, czego pragnie każdy przedsiębiorca. Aby to osiągnąć warto podjąć odpowiednie kroki, które wzmocnią Twój personal branding. Jednym z narzędzi, które ułatwi Ci to zadanie jest LinkedIn. Jak wznieść swój profil na mistrzowski poziom dowiesz się razem z Angeliką Chimkowską i odcinkiem jej podcastu Silna Marka w praktyce. Zaglądnij i przekonaj się, jaka moc drzemie w LinkedIn’ie!

Link do podcastu

Monika Rajska – Wolińska-Uwielbiam, jak ktoś mówi, że coś mi nie wyjdzie-Colliers Polska

W dzisiejszych czasach kobiety potrafią walczyć o swój sukces. Doskonałym przykładem tych sów jest Monika Rajska-Wolińska, Partner Zarządzająca Colliers w Polsce. W najnowszym odcinku podcastu Maćka Filipowskiego wysłuchasz inspirującej rozmowy z równie inspirującą kobietą. Przedstawione w nim ciekawe historie i definicja sukcesu rozmówczyni są godne Twojej uwagi. Przejdź do podcastu Zaprojektuj Swoje Życie już teraz!

Link do podcastu