Przegląd blogów i podcastów #4

Spis treści

Long-form – czym jest i dlaczego warto inwestować w content premium?

Semahead

Użytkownicy nie czytają, oni tylko skanują, im zwięźlej, tym lepiej – takie opinie słychać bardzo często. Faktem jest, że coraz trudniej przykuć uwagę Internauty na dłużej, a mimo to właśnie długie artykuły cieszą się niesłabnącą popularnością. Co stoi za tym paradoksem? Long-form! Czym jest i jaka kryje się za nim historia przedstawia Wiktor Orzeł z Semahead. Przeczytaj, bo naprawdę warto!

Link do artykułu

Jak sprzedawać na Amazonie – reklama i obsługa klienta

Sempai

Sukces sprzedaży na Amazonie to nie tylko założenie konta, przejście weryfikacji i wystawianie aukcji. Aby tam zarabiać trzeba zainwestować w skuteczną reklamę.

Jak działa sieć reklamowa na Amazonie? Czy można analizować wyniki kampanii? Na te pytania odpowie Przemysław Piętka – CEO agencji Rapid Launch w artykule dla Sempai.

Link do artykułu

Poznaj skuteczny sposób na pozbycie się chaosu w firmowym marketingu

Roxart

Znasz uczucie chaosu i bałaganu w swojej firmie? Te czynniki przeszkadzają Ci w drodze do osobistego sukcesu? Zatrzymaj się na chwilę i zadaj sobie proste pytanie: 

Co musi się stać, abym był zadowolony z marketingu swojej firmy? Jeżeli masz trudności z odpowiedzią to przeczytaj artykuł Krystiana Ficka z Roxart Agency i poznaj razem z nim tajniki skutecznej strategii marketingowej.

Link do artykułu

Nowy raport w Google Moja Firma – jak klienci odnajdują Twoją wizytówkę?

Strategiczni.pl

Czy słyszałeś o nowym raporcie w Google Moja Firma, który pozwoli właścicielom dowiedzieć się w jaki sposób użytkownicy trafili na ich wizytówkę? Jeśli tą świeżynkę masz jeszcze przed sobą to sprawdź marcowy artykuł od Strategiczni.pl, dzięki któremu dowiesz się jak wygląda ten raport i na co szczególnie zwrócić uwagę.

Link do artykułu

Jak mierzyć efektywność kampanii reklamowych?

KS

W dzisiejszych czasach narzędzia marketingu pozwalają mierzyć dosłownie wszystko, w tym także reklamy. Wykorzystaj to we własnym biznesie! Zastanawiasz się w jaki sposób możesz zmierzyć efektywność prowadzonych kampanii reklamowych w firmie? Jakie narzędzia pomogą Ci w tym działaniu? Przeczytaj artykuł Mateusza Kaczmarka dla KS i dowiedz się więcej!

Link do artykułu

Michał Blak - edrone: zbuntowany artysta wspiera e-commerce na 30 rynkach

Greg Albrecht Podcast 

Narzędzie dla e-commerce używane na ponad 30 rynkach – Edrone. Ma na celu automatyzować relacje z klientami w mniejszych oraz większych biznesach na wszystkich etapach interakcji.

Jak wygląda praca z inwestorami? Dlaczego praca zespołowa jest ważna oraz wiele innych refleksyjnych tematów poruszył Michał Blak w najnowszym podcaście Grega Albrechta.

Link do podcastu

10 najczęstszych błędów popełnianych w kampaniach Google Ads

Dziennik Budowy Firmy 

Jeśli rozpoczynasz swoje działania z kampaniami reklamowymi w Google Ads z pewnością jesteś ciekaw, jakie błędy najczęściej popełniają początkujący SEM-owcy.

Damian Kołodziej w doskonały sposób przedstawił 10 najczęściej popełnianych błędów w panelu Google Ads. Zależy Ci na skutecznych kampaniach? Wysłuchaj najnowszego odcinka podcastu DBF.

Link do podcastu

Możesz zarabiać na współpracach i przyciągać reklamodawców, nawet gdy masz mały zasięg

Mała Wielka Firma

Myślisz, że tylko osoby z setkami tysięcy obserwatorów mogą zarabiać niemałe pieniądze na współpracach? Nic bardziej mylnego!

Wystarczy odpowiednie podejście i sposób, który przyciągnie uwagę! Jeśli liczba Twoich obserwatorów jest znacznie niższa, ale chętnie nawiązałbyś współprace z różnymi markami wysłuchaj Marka Jankowskiego w podcaście Mała Wielka Firma.

Link do podcastu

UX w IT

Porozmawiajmy o IT

O tym, jak ważne jest doświadczenie użytkownika m.in. przy budowaniu aplikacji oraz stron internetowych, co dokładnie kryje się pod pojęciem UX?

Te oraz wiele innych ważnych tematów UX-owych poruszył Szeran Millo w odcinku Krzysztofa Kempińskiego. 

Link do podcastu

Jak zbudować firmę, którą znienawidzisz

Fajnie na swoim

Myślisz, że własna firma to “lajcik” i niezależność? Jest wiele spraw powodujących, że własny biznes przestaje cieszyć. Jacek Kłosiński poruszył m.in. temat porównywania się do innych oraz tego, czy rzeczywiście warto 'cisnąć’ za wszelką cenę?

Jeśli jesteś ciekaw ciemniejszych aspektów własnego biznesu zapraszamy do nowego odcinka podcastu Fajnie na swoim. 

Link do podcastu

Informacje o autorze