Przegląd blogów i podcastów #6

Spis treści

Konkurencja dla TikToka – Kuaishou. Czy rośnie nowy rywal?

More Bananas

Słyszałeś o Kuaishou – aplikacji do nagrywania i udostępniania krótkich filmików? Po poznaniu jej definicji od razu przeszedł Ci na myśl TikTok? Podobieństwo funkcji tych dwóch platform jest bardzo duże. Czy Kuaishou, jako konkurencja TikTok’a stanie się popularną aplikacją sprzedaży e-commerce w Polsce? Przeczytaj artykuł Gosi Wątor na blogu More Bananas, z którego dowiesz się więcej.

Link do artykułu

Automatyczne dodawanie napisów na Instagram Stories

Social Media Now

Dodawanie napisów w filmach na YouTube jest standardem. Takie rozwiązanie kierowane jest do odbiorców, którzy nie chcą lub nie mogą oglądać ich z dźwiękiem, a także do osób głuchych i niedosłyszących. Również Instagram zapowiada własne narzędzie do transkrypcji video! Marta Tabakow swój artykuł na blogu Social Media Now poświęciła automatycznemu dodawaniu napisów na stories. Sprawdź o czym pisze!

Link do artykułu

E-commerce we Francji. Infografika #GrowGlobal

Sempai

Wejście na rynek zagraniczny dla wielu przedsiębiorców w e-commerce to cel, do którego skrupulatnie dążą. Zanim jednak na ślepo wybierze się dany kraj, warto poznać czym jego mieszkańcy kierują się kupując w Internecie. Na blogu Sempai znajdziesz artykuł poświęcony branży e-commerce we Francji. Czym kierują się Francuzi, ile wydają, jakie formy dostawy preferują? Nie zgaduj w ciemno! Skorzystaj z poradnika #GrowGlobal.

Link do artykułu

Czym jest marketing internetowy?

Mały Marketing

Marketing internetowy – pojęcie niemal stare jak świat. Warto jednak pamiętać, że e-marketing nieustannie się rozwija. Do promowania firmy zazwyczaj używa się kilku kanałów i narzędzi, które pozwalają zwiększyć szansę na dotarcie do potencjalnych klientów. Chcesz dowiedzieć się więcej o tzw. digital marketingu? Zajrzyj do artykułu, jaki opublikował Mały Marketing i zacznij korzystać z ich wskazówek.

Link do artykułu

SEO PR, czyli pozycjonowanie wizerunkowe

Empressia

Nie od dziś wiadomo, że pozytywny wizerunek marki jest bardzo ważny w kontekście dbania o swoich obecnych klientów, jak i zyskania nowych. Spotkałeś się już z frazą pozycjonowanie wizerunkowe? A może słyszałeś o SEO PR? To jedno i to samo! Na czym polega i jak można wykorzystać pozycjonowanie wizerunkowe we własnym biznesie przedstawia artykuł na blogu Empressia. Warto przeczytać!

Link do artykułu

Kilka prostych rad dla biznesu w temacie social media

Dziennik Budowy Firmy

W dzisiejszych czasach doskonałym źródłem promocji biznesu jest nie tylko SEO czy reklamy w Google Ads, ale również kanały w mediach społecznościowych. Regularnie dodawane posty, angażowanie odbiorców mogą przynieść sukces firmie. Liczy się odpowiednia strategia i przede wszystkim systematyczność! Kilka ciekawych rad przedstawił Krzysztof Rutkowski w podcaście DBF.

Link do podcastu

Jak odpowiadać na wiadomości od klientów, którzy próbują Tobą manipulować

Mała Wielka Firma

Tobie też zdarzają się sytuacje, kiedy klient doprowadza wręcz do szaleństwa? Niejednokrotnie klienci próbują manipulować, aby zdobyć jak najkorzystniejszą dla nich ofertę, a jak reagować na tego typu wiadomości? Koniecznie wysłuchaj, co na ten temat ma do powiedzenia Marek Jankowski z Małej Wielkiej Firmy.

Link do podcastu

Jak targetować reklamy na Facebooku po zainteresowaniach

Konkretnie o marketingu

W jaki sposób Facebook dobiera użytkowników do konkretnej grupy docelowej i jak na podstawie zainteresowań targetować reklamy Facebook Ads? Sprawdź najpopularniejsze mity dotyczące reklam oraz skorzystaj z kilku porad Artura Jabłońskiego. Posłuchaj nowego odcinka podcastu Konkretnie o marketingu.

Link do podcastu

Wynik jakości jako czynniki przewagi w kampaniach Google Ads

Marketing oparty na danych – Podcast

Jeśli rozpoczynasz swoje działania w Google Ads musisz wiedzieć, że budżet to nie wszystko. Ważne jest również, aby Twoja strona spełniała potrzeby użytkownika. Chodzi więc o jakość. W jaki sposób Google określa wynik jakości kampanii reklamowych? Masę szczegółowych informacji na ten temat przedstawił Filip Biszczak.

Link do podcastu

Odcinek 35: Kiedy sprzedaż jest naprawdę dobra?

Dobra sprzedaż | Szymon Lach

Każdy, kto oferuje produkty lub usługi chciałby być dobrym sprzedawcą. A co tak właściwie oznacza dobry sprzedawca, jak określić dobrą sprzedaż i co robić, aby rzeczywiście była dobra? Zapraszamy do wysłuchania, co na ten temat sądzi Szymon Lach.

Link do podcastu

Informacje o autorze