Przegląd blogów i podcastów #7

Spis treści

Niestandardowe metody i miejsca linkowania w 2021

DevaGroup

Bez wątpienia każdy SEOwiec zadaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny jest link building. Jednak w 2021 roku stanowi on niemałe wyzwanie dla specjalistów tej branży. Jak podejść do tego tematu w swoim artykule na blogu DevaGroup opowiada Kinga Edwards. Z jej pomocą poznasz tajniki ściągania ruchu i linków do swojej strony. Gorąco polecamy!

Link do artykułu

10-Step Framework for Creating Pillar Pages That Rank With Content Intelligence

SurferSEO

Tym razem prezentujemy wpis po angielsku, ale zawarta w nim merytoryczna wiedza jest warta intelektualnego wysiłku. Pillar Page, czyli dość specyficzna organizacja treści na stronie to strategia, dzięki której roboty Google przychylniej patrzą na daną witrynę. Na blogu SurferSEO ukazał się artykuł Karoliny Gawron, który przedstawia 10-etapową strukturę tworzenia Pillar Page. Naprawdę warto przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Link do artykułu

Marketing internetowy, czyli jak przenieść biznes do Internetu w 12 krokach?

Octamedia

Ten wpis został stworzony dla osób, które chcą przenieść swój biznes do Internetu. Ukazuje on, jak ogromna siła drzemie w marketingu internetowym, który jest niezbędny do zaistnienia w sieci. Jeśli nie wiesz od czego zacząć swoje działania związane z marketingiem internetowym, nie łam się! Michał Całka na blogu Octamedia opublikował darmowy poradnik, który krok po kroku wszystko Ci wyjaśni. Z nim Twoja kariera w Internecie nabierze tempa!

Link do artykułu

Planowanie i monitorowanie efektów kampanii SEO w oparciu o dane

Senuto

Czy wiesz, że przy małym projekcie kampanii SEO jej zaplanowanie i monitorowanie efektów możesz przeprowadzić samodzielnie? Wystarczy, że zrozumiesz pewnie zależności i reguły, a we własnym biurze wykonasz wszystkie działania. Opublikowany na blogu Senuto znakomity artykuł Wojciecha Maroszka to darmowy przewodnik dla początkujących. Aż żal z niego nie skorzystać!

Link do artykułu

W 2020 roku wyszukiwania bez klików osiągnęły aż 65%

Delante

Ostatni artykuł w naszym podsumowaniu jest poświęcony ciekawostce ze świata marketingu internetowego. Najnowsze badanie Rand Fishkin wykazało, że wyszukiwania bez klikania (tzw. Zero-Click) w 2020 roku wyniosło w Google ok. 65%. Co to dokładnie oznacza i jaki jest tego trend? Na te pytania rzetelnie odpowiada Kasia z Delante. Zapraszamy do lektury!

Link do artykułu

Jak projektować usługi, które pokochają klienci?

Mentor Marketingu

Prowadząc swój biznes zastanawiałeś się kiedyś jakie potrzeby mają Twoi klienci? Na co powinieneś zwrócić uwagę, a przede wszystkim od czego zacząć schemat i projekt swoich usług? W szóstym odcinku podcastu Mentor Marketing gościnnie wystąpił Wojciech Ławniczak – założyciel Very Human Services. Jeśli chcesz poznać jego receptę na sukces koniecznie wysłuchaj go do końca. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Link do podcastu

O tym, jak być CMO banku zmieniającego się świata

Pełną Parą – podcast Fabryki Marketingu

Już po tytule podcastu domyśliłeś się, że chodzi o BNP Paribas? Świetnie! Teraz zatem czas przedstawić jego CMO, czyli Dariusza Maciołka. Ale stop – na tym koniec! Zachęcamy do wysłuchania podcastu Pełną Parą, należącym do Fabryki Marketingu, w którym gościnnie wystąpił właśnie Dariusz. To 44 minuty rozmowy na temat najnowszej kampanii “Gdzie są nasze Patronki?” i nie tylko. Szykuj słuchawki!

Link do podcastu

50 wskazówek, które ukierunkują Twoje działania i pomogą osiągnąć cele

Zaprojektuj Swoje Życie

Takiego odcinka podcastu Zaprojektuj Swoje Życie prowadzonego przez Macieja Filipowskiego jeszcze nie było! Z okazji drugich urodzin zebrał on najbardziej wartościowe i inspirujące fragmenty ze wszystkich odcinków w jedną, spójną całość. To ponad 50 wskazówek, które pobudzą Cię do działania i nadadzą kierunek Twoim pomysłom. My składamy Maćkowi życzenia samych sukcesów, a Ty bierz się do słuchania odcinka.

Link do podcastu

Plusy i minusy własnego IT - Łukasz Grajewski - Szopex Dutkiewicz

Rozmowy na zapleczu

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie jest Twoje podejście do działu IT? Czy warto inwestować we własny, czy może wystarczy skorzystać z usług zewnętrznej firmy? O plusach i minusach postawienia na wewnętrzny dział IT opowie Łukasz Grajewski – dyrektor e-commerce firmy Szopex-Dutkiewicz w podcaście Rozmowy na Zapleczu. Jeśli Ty także stoisz przed dylematem: mieć, czy nie mieć własny dział IT, to ten odcinek jest dla Ciebie. Przekonaj się, że warto skorzystać z doświadczenia innych!

Link do podcastu

SEO dla onepage'a - czy to w ogóle możliwe?

Podcast agencji marketingu internetowego 4PEOPLE

O one page z pewnością słyszał niejeden twórca stron internetowych, czy SEOwiec. To witryna składająca się nie z wielu, a z jednej karty. Mogą się jednak pojawić pewne problemy w pozycjonowaniu stron typu one page. Zastanawiasz się, w jaki sposób sobie z nimi poradzić? Nie błądź po omacku w Internecie! Skorzystaj z wiedzy podcastu agencji marketingu internetowego 4PEOPLE. W nim znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Link do podcastu

Informacje o autorze