Strona internetowa dla małej firmy

Strona internetowa dla małej firmy 

Rozwój technologii cyfrowej oraz internetu odbywa się w dynamicznym tempie. Coraz więcej naszych działań przenosimy do świata wirtualnego, w tym oczywiście sprzedaż oraz zdobywanie informacji. Ciężko jest wyobrazić sobie osobę, która nie posiada bądź w ogóle nie korzysta z internetu. Większość z nas przegląda internet zarówno na komputerze, jak i tablecie bądź smartfonie w każdej wolnej chwili. Jest to również najszybszy sposób na zdobywanie informacji na wszelkiego rodzaju tematy. 

Poszukujesz sprawdzonego gabinetu stomatologicznego? Wpisujesz zapytanie w wyszukiwarkę. Potrzebujesz informacji, gdzie upieką wymyślny tort urodzinowy dla 8-latki? Sprawdzasz opinie w internecie. W czasach, w których żyjemy, niewątpliwie nawet małe lokalne firmy powinny posiadać swoją stronę internetową.

Dlaczego warto założyć stronę internetową?

Prowadzisz swój biznes na rynku lokalnym, posiadasz stałych klientów z Twojej okolicy i nadal uważasz, że dla Ciebie strona internetowa jest zbędna? Sprawdź, dlaczego i Twoja firma powinna posiadać stronę www. 

Strona internetowa lokalnego warsztatu samochodowego 

Jesteś właścicielem warsztatu samochodowego, który został założony przez Twojego tatę, bądź dziadka. Bardzo często zdarza się, że tego rodzaju usługi wykonuje się w gospodarstwie domowym np. na małej wsi. W wielu przypadkach trudno jest trafić do warsztatu, a klienci to wyłącznie Twoi sąsiedzi, znajomi i rodzina. 

Zakładając stronę internetową zaprezentujesz swoje usługi, dotrzesz do znacznie większego grona odbiorców, a w zakładce “kontakt” umieścisz adres i mapkę z trasą dojazdu oraz telefon kontaktowy. 

Strona internetowa stanowi swego rodzaju wizytówkę firmy, która przez odbiorców jest postrzegana jako profesjonalna. 

Salon kosmetyczny i fryzjerski, a strona www

Uważasz, że salon fryzjerski czy kosmetyczny nie potrzebują strony internetowej? Spójrz w ten sposób. W pewnej miejscowości mieszka starsze małżeństwo, do którego na jakiś czas przyjeżdża rodzina z innych miast bądź z innego kraju na ślub jednej z córek, która również przez kilka lat przebywała za granicą. Praktycznie każda z tych osób potrzebuje skorzystać z usług fryzjera, a kobiety potrzebują manicure, pedicure i makijaż okolicznościowy na ślub. Pytają babcię o salon kosmetyczny, ale babcia nie korzysta z tych usług, więc nie może polecić żadnej firmy. Co robią kobiety? Wpisują zapytanie w Google! Jeśli w małym mieście znajduje się np. 5 salonów, z czego tylko Twój posiada stronę internetową, to wszystkie te osoby trafią właśnie do Ciebie! Dodatkowo na stronie sprawdzą dokładny adres, godziny otwarcia, oferowane usługi i ich rodzaj, a także cenę. Niektóre salony na stronie www posiadają opcję zapisu wizyty online.W dobie internetu strona internetowa Twojego przedsiębiorstwa to podstawa! 

Gabinet stomatologiczny 

Wyobraź sobie sytuację, gdzie pewien mężczyzna wyjechał z rodziną na wakacje nad morze. Pewnego dnia ukruszył się ząb, ból nie do zniesienia, a on w obcym mieście z dala od stomatologa, do którego regularnie uczęszcza w swoim mieście. Co robi mężczyzna? W wyszukiwarce wpisuje zapytanie “gabinet stomatologiczny + miasto”. W wynikach pojawiają się gabinety oraz opinie pacjentów. Na stronie internetowej może znaleźć informacje, w jakich dniach i o jakiej porze przyjmują dentyści, w jakiej lokalizacji znajduje się gabinet oraz znajdzie numer telefonu, by umówić się na wizytę. 

Korzyści ze strony internetowej lokalnej firmy 

Po przeczytaniu kilku przykładów z życia, znajdujących się wyżej można jednogłośnie stwierdzić, że nawet mały, lokalny biznes potrzebuje swojej strony internetowej. Co więcej, posiadanie swojego miejsca w sieci ma dużo więcej zalet. 

Docieraj do potencjalnych klientów poprzez stronę www

Posiadając swoją stronę internetową docierasz do potencjalnych klientów zainteresowanych Twoją firmą, ale nie tylko! Trafiasz również do osób, które są zainteresowane oferowanymi przez Ciebie usługami, a o istnieniu Twojej firmy do tej pory nie mieli pojęcia. Google na podstawie historii wyszukiwań i lokalizacji klienta podsyła firmy znajdujące się najbliżej miejsca położenia, w którym znajduje się potencjalny klient. 

Reklama firmy, a strona internetowa

Strona internetowa jest jedną z najbardziej opłacalnych oraz skutecznych form reklamy. W dobie internetu jedynie garstka osób kupuje gazety, czasopisma, a już nieliczni zwracają uwagę, co znajduje się na ulotce np. pod wycieraczką samochodu. Na stronie www możesz zaprezentować atuty swojej firmy oraz ze szczegółami opisać oferowane przez Ciebie usługi bądź produkty. 

Zaufanie klientów oraz wiarygodność firmy

W dzisiejszych czasach firma posiadająca stronę internetową jest postrzegana jako bardziej profesjonalna. Co więcej, strona www pozytywnie wpływa na wiarygodność firmy, a także buduje zaufanie klientów. Większość osób chcąc skorzystać z usług sprawdza opinie od innych, do tego dobrze wykonana strona pod względem wizualnym jedynie zachęca do skorzystania z oferty. 

Informacje na wyciągnięcie ręki zawsze dostępne 

Na stronie internetowej odbiorca w każdej chwili może sprawdzić ofertę, godziny pracy bądź lokalizację Twojej firmy. Nawet w godzinach, gdy salon, gabinet lub warsztat samochodowy w tym dniu już nie pełnią swych usług. 

Strona internetowa, a kontakt z klientem 

Dzięki zamieszczeniu formularza kontaktowego na stronie, zapytań czy numeru telefonu komunikacja z klientem jest o wiele prostsza. Wiele osób przed zakupem ceni sobie bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, a poprzez wskazane formy jest to o wiele prostsze. Jako właściciel możesz również sprawdzić zapotrzebowanie klientów i wprowadzić nową usługę do oferty. 

Możliwość dotarcia do odbiorców globalnych 

Założenie strony internetowej to pierwszy krok do zaprezentowania swojej oferty na rynku globalnym. Poprzez prawidłową optymalizację seo strony internetowej zaczniesz pojawiać się na pierwszych pozycjach w Google. Twoja firma będzie bardziej rozpoznawalna nie tylko w małym mieście, ale w całym kraju. 

Jak widzisz, nawet mała lokalna firma potrzebuje strony internetowej. Z czasem Twój biznes może rozwinąć się na znacznie większą skalę, dzięki czemu również wzrośnie Twój zysk. Jeśli jesteś zainteresowany założeniem strony www – nie czekaj! Zgłoś się do nas!