Czym jest Google Ads i jak może zwiększyć Twoje zyski?

W dobie cyfrowej ekspansji, gdy Internet jest głównym polem walki o uwagę klienta, istnienie Twojego biznesu w sieci ma kluczowe znaczenie. Czy słyszeliście już, że jeśli Twojego biznesu nie ma w Internecie, to tak naprawdę nie istnieje? Te słowa nie są tylko wyświechtaną frazą, lecz zasługują na uwagę każdego przedsiębiorcy. Dziś przyjrzymy się jednej z najskuteczniejszych form promocji online – kampaniom Google Ads, które pozwalają na dotarcie do potencjalnych klientów i wzmocnienie widoczności Twojej firmy w najpopularniejszej wyszukiwarce Internetu.

Google Ads – promocja Twojej firmy w wyszukiwarce

Jeśli Twojego biznesu nie ma w Internecie, to nie istnieje – zapewne nie raz jako przedsiębiorca słyszałeś to zdanie. Wielu ekspertów z branży e-commerce powtarza te słowa jak mantrę. Jak jednak mają się one w praktyce? Mogą one oznaczać samą widoczność w wyszukiwarce, ale także wzmocnienie swojej marki. Ostatecznie jedno i drugie działanie ma prowadzić do jednego: zwiększenia sprzedaży. Dziś przyjrzymy się kampaniom Google Ads – reklamom, dzięki którym dotrzesz do swoich potencjalnych klientów.

Google Ads (Google Adwords) – na czym polega prowadzenie kampanii?

W dzisiejszych czasach kampania Google Ads to jeden z najskuteczniejszych sposobów na marketing internetowy dla Twojego biznesu. Korzyści, jakie płyną z reklam Google Ads bardzo często wykorzystują nie tylko bardzo duże przedsiębiorstwa, ale także niewielkie lokalne firmy.

Co to jest Google Ads?

To system reklamowy wyszukiwarki Google, w którym możesz promować swoją firmę, produkty lub usługi w wynikach wyszukiwania lub w sieci reklamowej. W kampanii Google Ads zazwyczaj płaci się za kliknięcie, ale jest także możliwość rozliczania za pozyskanie konwersji lub za tysiąc wyświetleń. Google udostępnia kilka możliwości płatnych reklam obejmujących:

 • wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania,
 • wyświetlanie reklam produktowych w wynikach wyszukiwania,
 • wyświetlanie reklam w sieci wyszukiwania Google (na stronach, którą odwiedzają Twoi użytkownicy),
 • remarketing,
 • wyświetlanie reklam na takich platformach jak YouTube czy Gmail,
 • wyświetlanie reklam w aplikacjach.

Dzięki kampaniom Google Ads dotrzesz do klientów zainteresowanych Twoimi produktami lub usługami i skutecznie przyciągniesz ich uwagę.

Jak pozyskać potencjalnych klientów dzięki Google Ads?

Kampanie Google Ads (dawniej Google Adwords) to zdecydowanie jednej z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na pozyskanie nowych użytkowników przez Internet. To wręcz obowiązkowy punkt kampanii marketingowej dla małych, średnich i dużych biznesów. Z tymi słowami bez wątpienia zgodzi się każdy specjalista Google Ads. Jeśli zatem Twoja firma nie wykorzystuje jeszcze tego rodzaju promocji, czas najwyższy to zmienić!

Jak to dokładnie działa? Dzięki możliwościom, jakie niesie ze sobą system Google Ads możesz pozyskiwać swoich klientów poprzez tzw. linki sponsorowane w wyszukiwarce. Bardzo często okazuje się, że są to użytkownicy, którym nie udało się dotrzeć do Ciebie innymi kanałami – nawet jeśli Twoja strona internetowa jest dobrze wypozycjonowana w wynikach organicznych.

Dla sklepów internetowych proponuję kampanię Google Ads produktową, tzw. Google Shopping. Polega ona na wyświetlaniu w wyszukiwarce miniatur produktów i ich cen. Jest to bardzo skuteczna forma promocji w wyszukiwarkach.

Wyszukiwarka Google i płatne reklamy to jeden z najszybszych sposobów na dotarcie do klientów dla stron internetowych wszystkich firm usługowych. Są one widoczne już po kilku godzinach od konfiguracji i zdarza się, że niemal od razu przenoszą klientów do strony internetowej.

Reklama skierowana na określone lokalizacje to świetne rozwiązanie dla małych i średnich lokalnych firm. Dzięki nim Twoja sieć wyszukiwania będzie wyświetlać się nie tylko w wyszukiwarce, ale także w mapach Google.

Z Google Ads możesz wyświetlać reklamy z sezonowymi wyprzedażami, okazjami lub wydarzeniami. Dzięki włączaniu i wyłączaniu kampanii w dowolnym momencie możesz dostosować je do panujących w swojej firmie aktualnych promocji.

Google Ads kampania w sieci wyszukiwania – najważniejsze pojęcia

Ty także chcesz dotrzeć do potencjalnego klienta i odesłać go na swoją stronę internetową za pomocą kampanii Google Ads? Poznaj podstawowe pojęcia, aby reklamy były przez Ciebie w pełni zrozumiałe.

 • Słowa kluczowe – to nic innego jak frazy wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce. Warto właśnie na nie wyświetlać swoje reklamy, czyli na dokładnie określone hasło (najlepiej to najczęściej wyszukiwane).
 • Strona docelowa – to po prostu strona, na którą użytkownik zostanie przekierowany po kliknięciu w reklamę.
 • Konwersja – to działanie użytkownika, które zostanie przez niego dokonane po kliknięciu reklamy – mogą to być zakupy, a także zapis do newslettera.
 • Maksymalna stawka CPC – jest to maksymalny koszt, jaki jesteś w stanie zapłacić za każde kliknięcie.
 • Wynik jakości – to parametr określający jakość reklamy. W jego skład wchodzi: trafność słów kluczowych i jakość strony docelowej.

Jak stworzyć kampanię Google Ads?

Poniższe kroki pomogą Ci w przejściu przez proces konfiguracji konta i tworzenia kampanii Google Ads.

 1. Wejdź na stronę https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/ i kliknij w przycisk Rozpocznij (jeśli nie masz jeszcze konta Google Ads) lub Zaloguj (jeśli już je stworzyłeś).
 2. W następnym kroku Google zada Ci kilka pytań o Twoją firmę: jaka jest jej nazwa, adres strony internetowej, czy sprzedajesz tylko online itp.
 3. Gdy założysz swoje konto i dodasz profil płatności będziesz mógł stworzyć swoją pierwszą kampanię.
 4. W menu po lewej stronie kliknij Kampanie, a następnie użyj przycisku znaku + oraz opcji Nowa kampania.
 5. W kolejnym kroku będziesz mógł określić cel kampanii – możesz także skorzystać z opcji Utwórz kampanię bez korzystania z podpowiedzi dotyczących celu.
 6. Później określ konkretne typy kampanii – najbardziej popularne to sieć wyszukiwania, sieć reklamowa i zakupy (Google Shopping).
 7. Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie początku i końca kampanii – w tym jej harmonogramu, odbiorców i budżetu.
 8. Teraz przyszedł czas na utworzenie Grupy Reklam w Google Ads. W tym pomogą Ci słowa kluczowe.
 9. Na końcu będziesz mógł przygotować kampanie Google Ads. Postępuj zgodnie z wytycznymi, uzupełniając wszystkie niezbędne pola.

Google Ads – Twoja reklama w wyszukiwarce Google

Reklamy w Google to elastyczna i bardzo atrakcyjna forma promocji, która może być wyświetlana w formie tekstów, karuzeli produktowej lub banerów. Dzięki kampaniom Google Ads możesz docierać zarówno do nowych klientów, jak i tych, którzy już odwiedzili Twoją stronę. Przekonaj się o sile najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej!

Zobacz inne artykuły